|
|
|
|
 |
subidi
2005-10-04 22:39:46
|
57
|
Bocsika! Nem akarok igy ismeretlenül beledumálni!
De mivel az SPA-at kérdezted, a Bechterew-kór cimü topicot olvasd el, sok mindent megtudsz a kérdésedre.
Üdvözlettel és jó egészséget kivánok! |
|
 |
nextdoor
2003-09-19 13:37:42
|
40
|
| sclerotikus (szklerotikus): megkeményedett, elmeszesedett |
|
A hozzászólás:
 |
csupaszabo
2003-09-19 13:11:17
|
39
|
Alice! Te olyan okos vagy, segíts nekem lefortdítani a leletemet, légy szív!
Szóval voltam csontsűrűségmérésen, ott minden OK.
Aztán voltam a reumatológián, ott csináltatott a doktosnéni egy csípőrtg-t, aminek az eredménye a következő:(nekem óhéber, enyhe kínai akcentussal!)
A symphysis környéke mindkét oldalt intensíven sclerotikus.(Reaktív sclerosis:SPA?)
A csípőízületek minden tekintetben megtartottak. A sacroiliacalis rések környée a caudalis harmadban mésztömörülést mutat. Az ízfelszínek simák, jól felismerhetők. A csontstructura egyébként ép.
Most akkor mi van? Mészlerakódás okozza ezt a rohadt fájdalmat?
Doktor néni szerint nehéz szülésem lehetett. Mondtam, hogy nem éppen, baromi gyorsan tágultam."Akkor az a baj!"
Na, csessze meg! Az is baj, ha az ember lánya 3 napig kínlódik, meg az is, ha 1 órán belül megvan a baba?
És miaz hogy sclerotikus? Rohadok szét belülről.
Be vagyok egy picikét gazolva, no.
Tud valaki segíteni a lefordításban?
Ja, valami porcépítő kapszulát kaptam és gyógytorna-leírást. Úgyhogy lassacskán eljutok odáig, hogy egész nap tornázom. Délelőtt visszér-torna, délután alsó végtagi torna, este fogyókúrás torna. Olyan leszek, mint a Svájcinéger!
|
|
Előzmény:
 |
AliceCsodaországban
2003-09-03 20:37:33
|
37
|
Bocs, de lehet hogy nem jól értettem.
Elmentél a háziorvosodhoz, isiászra utaló panaszokkal és ő nem tett semmit.
Megmutattad a csomódat és nem tett semmit.
Kérd ki a tb kártyádat és jelentkezz be SÜRGŐSEN egy másik orvoshoz!!!!
(Ne haragudj, de szvsz. neked most arra van a legnagyobb szükséged, hogy bármi áron - akár szimulálás révén is - de minél előbb kivizsgáljanak cakkumpakk! ) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|