|
|
|
|
 |
Nogan
2003-09-17 20:38:03
|
3
|
"a pletykalapnak nevezett újságok nagyon pontosan "mérik" az embereket"
- Pár száz embert mérnek nagyon pontatlanul.
Azt gondolom a szúrópróbaszerű közvéleménykutatások nem fedik a pontosan a valóságot. Pláne, ha azok darabszámokról van szó,
akik egy-egy embert kedvelnek.
Amúgy 6 milliárd embernél több él a Földön, és mindegyiküket bevonni a rendszerbe meglehetősen húzósnak tűnik, avagy csak a vagyonosokra vonatkoznának az újszerű árak? |
|
A hozzászólás:
 |
Ipari-antidepresszió
2003-09-17 20:00:49
|
1
|
"Ehhez az kellene, hogy tudjuk kit hány ember kedvel és mennyi a vagyona. "
- és ennél a pontnál már meg is bukott a dolog...
Csak első ránézésre tűnik lehetetlennek. az adóhatóság, ingatlannyilvántartás, földhivatal stb ugyanis lényegében a vagyonod tartja nyilván.
A kit hány ember kedvel, meg a népszerűségi index címen van jelen a társadalomban.
És pl. bármilyen hihetetlen, de a pletykalapnak nevezett újságok nagyon pontosan "mérik" az embereket. Lényegében ezen újságok (amelyek az emberekről szólnak) a társadalom tagjait írják le. Lényegében csak hitelesíteni kellene őket valamilyen módszerrel. Meg persze kicsit átalakítani:) |
|
Előzmény:
 |
Nogan
2003-09-17 19:51:18
|
0
|
Szerintem ez inkább anti-utópiának tűnik...
"Ehhez az kellene, hogy tudjuk kit hány ember kedvel és mennyi a vagyona. "
- és ennél a pontnál már meg is bukott a dolog...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|