Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
funtasy Creative Commons License 2003-09-17 14:49:45 0
Szia,

Nálunk sok van. Nappal is látni őket, leginkább a muskátlikon, de persze akkor nem világítanak.

Tasy

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-09-17 14:45:17 -
Kedves Hozzáértő Állatbarátok/ Szakértők !
Javítsatok ki ha nem így van - avagy bocsánat, ha már más is megkérdezte -:
HOL VANNAK A SZENTJÁNOSBOGARAK ???
Gyerekkoromban nyári éjjelen sok szentjánosbogár világított a fűben, út mentén - közben ciripeltek a tücskök -.
Azóta sok év telt el. Jobban megfigyelve arra is rájöttem, hogy a tücsök nem egész nyáron szól, hanem csak a nyár második felétől, kb. augusztustól. Tücskök tehát ma is vannak, de szentjánosbogarat mostanában sehol sem láttam. Vagy nem figyeltem eléggé ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!