|
|
|
|
 |
oz
2003-09-12 21:06:18
|
179
|
| Ezek nem valódi makro objektívek, csak marketing célból van feltüntetve a MACRO szó. A 28-80-asnál gondolom kb 40 centi, a telénél olyan másfél méter a legkisebb tárgytávolság, és ennél nem is tudsz közelebb menni, csak előtétlencsével, vagy közgyűrűvel. Ezen utóbbi nélkül így olyan egynegyed-egyharmad körüli leképezéseket lehet csinálni. Az igazi makro objektíven többnyire szintén van külön makro állású gomb. |
|
 |
optikus
2003-09-12 16:01:44
|
178
|
| Nem tom de en mar lattam olyan szinten macro feliratos obit amin egy gomb benyomasa utan at lehetett allitani macro modba. Hasonlo modon mint a digitgepeken nehany optikai tagot odebb huzott (csak nem valami kis szervomotor) hanem a delikvens keze (ilyenkor ugyanugy a kozelpont lecsokkent es megszunt a vegtelen). Persze ezek azert eleg kompromisszumos dolgok, zoom is meg makro is, meg fenyeros, meg jo rajzu, ezek azert mind egymasnak ellentmondo dolgok... |
|
A hozzászólás:
 |
hec
2003-09-12 15:11:53
|
177
|
| Van egy digit gepem, aminek 8x-os az optikai zoom-ja (Leica szerinti 40mm-320mm). Ha a menuben kivalasztom a makro modot, akkor a zoom atfogas lecsokken max. 1.6-re, viszont ekkor az objektiv lencsejetol 1 cm-re levo targyat mar ki lehet elesiteni. Nem makro modban ez a minimum tavolsag kb. 60 cm. Hogyan csinalja ezt a gep? Nemregen vettem egy filmes gepet is, s mind a 28-80-as, mind a 75-300-as objektivre ra van irva a MACRO szo is. De a rajuk irt kozelpontnal kozelebbi targyat nem tudom elesre allitani. Ezek az objektivek nem tudnak hasonloan mukodni ahhoz, mint amelyik a digit gepbe van epitve? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|