|
|
|
|
 |
KM
2003-09-08 08:50:06
|
105
|
Sopánka,
a spanyolviaszt sajna már előtted feltalálták :-))), a 3 rtg-ű üvegezést ugyanis - a kétségkivül jobb hőszigetelő tulajdonsága mellett - elsősorban az igen kiváló hangszigetelő tulajdonsága miatt használják (erről valamelyik topicban már irtam is)
Koós Miklós építész |
|
A hozzászólás:
 |
Sopánka
2003-09-08 08:39:19
|
104
|
| már úgy értem, biztos nem nekem jutott eszembe ELŐSZÖR. bocs. :) |
|
Előzmény:
 |
Sopánka
2003-09-08 08:37:26
|
103
|
Hülye ötletem támadt. Biztos nem nekem jutott eszembe, de gondoltam megkérdezem.
Láttatok-e már háromrétegű ablakot? (gondolom 4-16-4-16-4)
Vagy kipróbálták a gyártók, és úgy ítélték meg, hogy nem éri meg? Hiszen ha a falazat k-ja 0.5 vagy még kevesebb (0.4 könnyen elérhető), a kétrétegű ablaké meg 1.1-1.3 körül, akkor az ablakokon/ajtókon még jelentőset lehet javítani hőszigetelési szempontból. Ők a szűk keresztmetszet! Szóval: mit tudtok erről? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|