|
|
 |
Törölt nick
2003-08-25 12:19:50
|
120
|
igen..ez a lenyeg:)a tobbi csak tovabbi segito info:)
a lelki okokra oknyomozas+esetleg egy kis banan egy kis mezzel..ez nagyon jo-sok hasznos anyag van benne+ ahangulatra is jo hatassal van
en az erzelmi falsrol azert is lealltam, mert utana meg melyebbre zuhantam, mint elotte..ugye a gyors cukrok hamar kiurulnek+az a borzalmas "elszurtam, kezdhetem elorol" erzes..
ma pl aszpikos pulykafelvagottat ettem paradicsom, paprika, uborka salataval+fott krumpli.
majd ha 2 korul ehes leszk (tuti) johet egy kis gyumi..es este megint vmi zold+husi- es este hirtelen majd rajovok, je ma se zabaltam...annyira jo erzes..egyre kevesebbet kell a kajalason agyalnom..kezd magatol jol menni:)
rem majd neked is
szia
|
|
A hozzászólás:
 |
Mákoscaloria
2003-08-25 12:11:09
|
119
|
Köszi, ezt elmentem, később is jól jöhet még.
Nálam az édességkívánás teljesen lelki alapon van, néha hetekig nem is kívánom, aztán beüt valami és...:(
Szóval a lényeg, hogy összetett szénhidrátok+fehérje, ugye? |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-08-25 11:16:25
|
117
|
szia:)
nos, ami nekem bevalt, az ugy mukodik, hogy nem eszem cukros, feherlisztes, feher rizses kajakat+eszem gyakran fott krumplit(az is jo lekuzdeni a csokika+suti igenyt)+minden etkezeshez valami feherje
reggelire a sovany tej cukromentes muzlivel teljesen jo!!en is eszem ilyet sokszor..aztan ha delelott megehezem, attol fuggoen hogy otthon vagyok vagy dolgozom vagy egy muzliszelet, vagy egy kis gyumolcs sajttal, vagy majd ha mar nem akarok fogyni akkor vmi barna peksuti.
ebedre zoldseg, salata, sovanyhus, barnarizs-vagy fottkrumpli, vagy majd nem nagyon fogyis idokben durumteszta. ha menzan kajalsz akkro egy csontleves+csirkecomb fottkrumpli pl idealis lehet vmi salataval.a feher rizst azert jo elhagyni, mert bar kaloriailag nem egy bomba, de a vercukron hatalmasat perdit es akkro du. kivanod az edesseget.
no..az ebed utan johet az uzsi..pl. sargadinnye, vagy joghurt(de mar nem pehellyel, muzlivel hanem magaban..szenhidratos cuccokat jobb de. megenni)
a vacsora pedig mar lehetoleg csak zoldfele legyen csirkevel, pulykaval, mozarellaval.
ezek a kajak lassan bomlanak le, sokaig ellatnak energiaval, es mivel napi 5 kajalas ezert nem enehez eggyiktol a masikig kibirni.
az okosok azt is mondjak csoki es edesseg helyett banan, gyumolcs jo lehet, vagy egyetlen kocka csoki(en nem birom abbahagyni) vagy csokistalpu muzliszelet de csak egy(en ettol is bevadulok es irany a cukraszda, de neked hatha bevalik)
a noi problemak elotti falasrohamokra pedig nagyon jo ha turot keversz ossze friss truoval, ez csokkenti a hormonalis edessegfalast ha ez rad jellemzo.
ha a lelked vagyna az edssegre, akkor probald meg mashogy jutalmazni magad..en pl. volt hogy bementem a dm-be es vettem vmi aprosagot amit szerettem volna mar regen es egy muzliszeletet-ettem is, jutalmaztam is..de nem tuntettem el egy egesz tortat:) jo egyebkent a sovayntejes, sobavyn kakaoporos edseitos ital is, ami nemikepp enyhiti a csoki igenyt..de nekem ezzel akajalssal mar nem jelentkezika fizikai inger hoyg edesseget KELL ennem.
ja..ma boltban az edessegpultnal majdnem odatapadtam a kirakatra...de felfogtam, ez olyan mint egy kiallitas--hu, de jol neznek ki..de nem nyultam hozza...nem fantazialtam az izerol...ezt csak azert irtam le, azert engem is megkisert neha gonosz, de mar nem olyan erosen:)
ha van meg kerdesed szivesenmegvalaszolom
szia
bobeszedu-pollly |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|