Keresés

Részletes keresés

DrShan Creative Commons License 2003-08-03 02:19:39 32
Ez szép és jó lenne, ha működne. Rendőr ui. gyorshajtásért csak fényképes bizonyítékkal (trafipax) a kezében büntethet. Azaz hiába látja, hogy százzal döngetsz ott ahol nem szabad, max megnézi az izzókészletedet, és ha olyannak látta a szitut, akkor közúti veszélyeztetésért megbirságol. A veszély okozásáról pedig csak annyit, hogy épp vidékről tartottam hazafelé. Beelőztem egy fekete audit. Amikor megpillantott, elkezdte taposni a gázt ezerrel. Persze jöttek szemből, így a műveletet épphogy be tudtam fejezni. épphogy visszamentem a helyemre, és visszavettem a tempóból, kb 140-nel elhúz mellettem az audis ürge, és öntelt pofával néz be a kocsiba. Oké. Menjen csak. Utánna megelőz egy fehér furgon, majd az audit is meg akarja, de neki is jöttek szemből, meg kanyar is volt. Az audis fickó ezekután kitette a kék fényét, és leállította a furgont. Hát a pofátlanja... Majdnem megálltam, és beszóltam neki, pedig nem vagyok az a dühös fajta. De miután majdnem kiirtott egy 4 tagú családot, milyen jogon állít meg bárkit is veszélyeztetésért??? Rendőrök...

Ez a korrupciós ügy - h végre on legyen a hozzászólás - pedig elég nevetséges. A korrupt rendőröknek ez egy újabb lehetőség csak a korrupcióra. Gondolod, hogy az aki eddig is korrupt volt, az ezekután megjavul, és nem jelent fel minden szabálysértőt megvesztegetésért? Én csak azt nem értem, hogy a T. főkapitány úrnak ez nem jutott eszébe. Mivel az intézkedésekről nem készül videofelvétel, ezért tényleg csak a yard szavára, meg esetleg pénzmaggal kitömött forgalmira lehet alapozni a vádat.

Itt felmerül még az a kérdés is, hogy a pénzt nem a rendőr tette-e oda, illetve, hogy egy állítólag "szabad" országban miért ne tarthatná a pénzét az ember a forgalmiában. Mivel akármit adok át a rendőrnek, neki csak a papirokkal van dolga. (bár a BKV-n énis ilyen módszert alkalmazok, de az gyerekcsíny;)) Na mindegy... Itt tart az ország. Megyünk európába! Hajrá!

vi627 Creative Commons License 2003-08-02 15:49:44 26
De amíg nincs baleset, nem foglalkoznak vele :(
A hozzászólás:
Csokis Creative Commons License 2003-08-02 12:21:28 25
Nem ilyenre, éppen ezt mondom. A relatív azt jelenti, hogy a forgalom üteméhez képest vagy túl gyors. Nem kell, hogy elérd pl. a Szentendrei úton a megengedett 70 km/órát, ha a sor úgyis csak klépésben megy. Ha furakszol, váltogatos a sávokat, bevágsz a másik elé és hirtelen fékezésre kényszeríted, az már veszély okozás. Ugyanígy éjszaka, esőben, ködben nyomni 120-130-cal az M1-esen megint veszélyes. Erre a rendőr kiszedhet "ránézésre" is, és feljelenthet. És még igaza is lesz.
Előzmény:
vi627 Creative Commons License 2003-08-02 12:02:34 24
"Nem kell őket szemmel bemérni. A veszélyes magatartás általában nem abszolút, hanem relatív gyorshajtást jelent, tehát a renfdőr joga eldömnteni."

Na azért ezt nem hiszem. Egy balesetnél alkalmazható, de csak nem indítanak eljárást ellened, ha a rendőr azt mondja, "hűűű de gyorsan hajtott, bár nem tudom mennyivel, de a haja lobogott a szélben". Van rendőr ismerősöm, megkérdezem tőle, ha kell. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!