|
|
|
|
 |
Csokis
2003-08-02 12:21:28
|
25
|
| Nem ilyenre, éppen ezt mondom. A relatív azt jelenti, hogy a forgalom üteméhez képest vagy túl gyors. Nem kell, hogy elérd pl. a Szentendrei úton a megengedett 70 km/órát, ha a sor úgyis csak klépésben megy. Ha furakszol, váltogatos a sávokat, bevágsz a másik elé és hirtelen fékezésre kényszeríted, az már veszély okozás. Ugyanígy éjszaka, esőben, ködben nyomni 120-130-cal az M1-esen megint veszélyes. Erre a rendőr kiszedhet "ránézésre" is, és feljelenthet. És még igaza is lesz. |
|
A hozzászólás:
 |
vi627
2003-08-02 12:02:34
|
24
|
"Nem kell őket szemmel bemérni. A veszélyes magatartás általában nem abszolút, hanem relatív gyorshajtást jelent, tehát a renfdőr joga eldömnteni."
Na azért ezt nem hiszem. Egy balesetnél alkalmazható, de csak nem indítanak eljárást ellened, ha a rendőr azt mondja, "hűűű de gyorsan hajtott, bár nem tudom mennyivel, de a haja lobogott a szélben". Van rendőr ismerősöm, megkérdezem tőle, ha kell. :)) |
|
Előzmény:
 |
Csokis
2003-08-02 10:39:14
|
22
|
| Nem kell őket szemmel bemérni. A veszélyes magatartás általában nem abszolút, hanem relatív gyorshajtást jelent, tehát a renfdőr joga eldömnteni. A többszöri, gyors sávváltást a KRESZ külön is tiltja, tehát a cikázás nem csak a sebesség miatt tilos. Szóval nyugodtan kiszedhetné a rendőr, csak sz...ik rá. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|