Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-08-01 20:53:51 71
Tudjátok biztosan, hogy távolkeleten és az Indiai félszigeten a fiús mama kimondott anyacsászárnő lehet, mig a lányos mamák felfordulhatnak. Mikor megnősül a fiú, általában odajön cselédnek a felesége, de mindenben a mutter dönt, és amig nem születik kisfia a szerencsétlen feleségnek, addig isten mentse... utána már valami értéke lesz, de csak a fiúgyereke miatt.
Én USAban élek, és nemrég láttam erre példát itt is. A házunkat árultuk. Jött egy fiatalabb vietnámi származású pasas és egy idősebb nő (kiderült, a mamája) - mindjárt hivatalos vásárlási ajánlatot tettek. Másnap szerződést aláirtuk, kb. egy hét múlva telefonál az ő ingatlanügynökük, hogy megengednénk-e, hogy a fiatalember felesége is megnézze a házat mostmár, hogy gyakorlatilag megvették???
De azért a magyarokat normálisabban képzeltem.

A hozzászólás:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003-08-01 20:31:50 69
Hát hagyom is, ha eddig nem fogta volna föl hogy anyánk meghalt, ezután kénytelen lesz...

De azt írtad, hogy "nem tudod elképzelni" - holott sokkal de sokkal több ilyen eset van, mintsem ezt elgondolni képes vagy.

Csak úgy kapásból: lányom főiskolai jóbarátja ugyanannál a banknál dolgozik, mint ő. Az anyja - a fiúnak kb félmillió a havi fizetése ha nem több - olyannyira elszámoltatja, hogy 500 forintos tételeket "csal" magának.

Barátnőm háromgyerekes családból származik, van ő meg a huga meg az öccse. Őt meg a hugát egész életében szinte semmibe nem vette az anyja, az öcsi volt mindig az isten. Barátnőm idősebb mint én- 57 éves. Most halt meg az anyja. Egyszerűen belebetegedett abba, hogy még a halála előtt sem volt képes egy "szeretlek" szót kicsikarni az anyjától, holott állandóan ő állt mellettük. Öcsi szart mindenre.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-08-01 20:23:03 67
Tudom, hogy igazat irtok, mégis annyira hihetetlennek tünik, hogy milyen beteglelkületü - és most nem a valódi paranoiára gondolok - anyák vannak.
Az ilyen nőket, és az "enablerjeiket" büntetném, mert olyanok, mint a vámpirok, csak éppen nem vért szivnak.
Nem csoda, ha ki nem állhatnak senkit, aki "el akarja venni tőlük" betegesen imádott fiúkat.
Peter Pan, a soha-fel-nem-növő kisfiú szindrómában szenvedő ember-korcsokat alkotnak.
Anya vagyok, és nekem is van két fiam, de lehánytam volna a tükröt, ha ilyenre neveltem volna őket.
Most jól kidühöngtem magam. Bocs.
Aliz, én
a helyedben öcsikét hagynám szabadúszni. Már tudja, hogy kell kihasználni másokat, találjon más madarat. Felesége is enabler volt, és ha neki segitesz, az is öcsédhez megy majd. Ha van gyerek, és azt be lehet, be tudod fogadni, azt megtehetnéd.
Pami, nálatok más a helyzet. Beteg a mamád, és a papa nem hajlandó ezzel se szembesülni, mint azzal se, hogy Peter Pant neveltek a fiúkból.
Én azért beszélnék vele, de csak vele, és megmondanám, mennyire fáj, hogy engem nem szeretnek közelsem annyira, mint öcsit. Nem hánytorgatnám fel, hogy mit adnak neki, mert akkor csak irigynek hangzanék. Talán nem is realizálják a szüleid, hogy te nem érzel tőlük elég szeretetet. Öcsike azért annyira nem hülye, ha jogira jár, csak önző. Dehát annak nevelték... Örülj neki, hogy te képes vagy megállni saját lábadon. Többet kaptál otthonról, mint az öcséd, hidd el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!