Keresés

Részletes keresés

RKata Creative Commons License 2003-08-01 12:54:51 14
Félreértés ne essék, nem mondtam, hogy vétlen lenne az állampolgár akár magában az alapszituációban (amiért meg akarja büntetni a rendőr), akár abban, hogy megkísérli lefizetni a rendőrt (akit egyébként nem rémlik, hogy szidtam volna). Csak azt, hogy azzal - szerintem - igenis adták az - erre hajlandó - emberek alá a lovat, hogy elfogadták (gyakran el is várták) a pénzt. Most pedig jutalmazzák őket azért, ami valóban a dolguk.
Nekem valahogy nagyon új jön le ez az egész, hogy ami eddig (sajnos) teljesen nyilvánvaló és majdhogynem hallgatólagosan elfogadott (de nem helyes!) volt, az most égbekiáltó bűn és nahát, ilyet! (Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy "az állampolgár pedig szégyellje magát".) Holott semmi más nem történik, mint az, hogy az emberek ezekben a helyzetekben ugyanúgy viselkednek (bepróbálkoznak), mint eddig. Amit persze nyilvánvalóan meg kell szüntetni, de egyrészt ezért nem fizetnék jutalmat, másrészt nem csinálnék szenzációt az ilyen "fogásokból".
Remélem, érthető, mit akartam leírni. :)
A hozzászólás:
tündérlala Creative Commons License 2003-08-01 12:11:10 12
Sajnos ez tévedés, a korrupcióhoz mindkét fél szükséges. Sőt, amikor megkérdezzük a rendőrt, hogy "nem intézhetnénk-e el ezt egymás közt?", akkor bizony mi vagyunk a felbújtók.
Csak olyan trendi ezután szidni őket.

lala

Előzmény:
RKata Creative Commons License 2003-08-01 11:21:49 11
És tegyük hozzá, hogy ez nem egyedi eset. Csak a saját környezetemből még két ilyet hallottam.

Erre a magatartásra (t.i. pénz a jogsiban) a rendőrök kapatták rá az embereket (ha ilyen módon soha nem lehetett volna elintézni az "ügyet", akkor nem is terjedt volna úgy el, hogy mára ilyen eszközökkel kelljen harcolni ellene), most pedig ők a rend hős őrei, akik ellenálltak a kísértésnek, az állampolgár meg szégyellje magát - és az egész ráadásul hírértékű...

Kata

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!