Keresés

Részletes keresés

F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003-08-01 09:22:05 47
Hallottam már ilyet, igaz nem nálunk.
Igen, igazad van, ezek pofátlat, cinikus politikusok, és igazad van, mindegyik oldalon!
Én a kísérletet a (nagybetűs) politikára értettem.
Van-e közgazdasági ismeretem? Most erre mi a jó válasz?
Kíváncsian várom a "saját fizetőeszköz értékének központi szabályozásának problémakörét" elemző felvilágosítást, tényleg érdekel! Ui. én a saját fülemmel hallottam a nyilatkozatot, hogy a 2 hónappal ezelőtti forintba belepiszkálással az volt a céljuk a nálam sokkal nagyobb közgazdászoknak, hogy vonzó legyen a Balaton a kűfődi turistáknak.
Ja! Így má tiszta sor! Minden világos!

És utána rángatta a válát a parasztja, hogy nem úgy sült el a dolog, ahogy eltervezték. (Mégiscsak kísérlet?)

tüzes fal Creative Commons License 2003-08-01 08:55:49 45
A forint leértékelésről éppen egyik nap volt egy cikkben pár mondat, ogy lófaxot sem ért arra amit szerettek volna vele elérni, magyarán felesleges volt.
A hozzászólás:
8472-es faj Creative Commons License 2003-08-01 08:42:09 44
Ugyan már! Ez naivitás! Melyik politikus mond le önszántából? Láttál már ilyent nálunk? Mindegyik (!) oldalról lehetne példákat hozni, hogy etikus lett volna lemondania az illetőnek, de nem tette meg. Ezek pofátlan politikusok.
A forint leértékelés nem kísérlet kérdése. Ez a drasztikus felértékelés munkahelyeket tett tönkre (magam is ismerek két olyan gyárat, ahol emberek százait kellett "szabadságoltatni"). Ha van közgazdasági ismereted, akkor szívesen megbeszélem veled - már amennyire időm engedi - a saját fizetőeszköz értékének központi szabályozásának problémakörét.
Előzmény:
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003-08-01 07:55:49 39
Ez nem volt véletlen! Tényleg mindegyikre ráillik.
Megváltoztatni sajnos a múltat nem lehet.
Koncentráljunk a jelenre, és a jövőre. Hátha!
Én annó azt tanultam, hogy a politika "kísérlet". (És ez igaz akkor is, ha nagyjaink úgy állítják be, hogy nálik a "bölcsek köve", ls.:forint leértékelés.) Hát van az úgy, hogy a kísérlet nem sikerül. Akkor viszont etikus dolog lenne a tévedést beismerni, felállni az asztaltól, mondván, -Elnézést, azt hittük, hogy ez nekünk megy, de rájöttünk, hogy mégsem.
Tegye fel a kezét az, aki hallotta az "elnézés, tévedtünk" kifejezést elhangozni bármelyik politikus szájából!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!