|
|
|
|
 |
Uplink
2003-07-30 16:55:26
|
174
|
Altalaban 7500 Forintert furnak 1m-t...
Az okolszabaly az az, hogy ha nem talalnak vizet, akkor csak a felet kell kifizetni, persze ezt nem art ledumalni a furokkal elore.
Nem tudom melyik reszen laksz - a teton vagy vmelyik volgyreszben, de atlagosan 30-40 m MINIMUM kutmelyseggel lehet szamolni...
Ez 7500 x 30-40 azaz 225.000 - 300.000 forint, amibol lejon a fele, ha nem sikerult a furas.
A lyukat termofutesre meg mindig fel lehet hasznalni :))
A kerdes az, hogy ennyi penzbol meddig lehet locsolni vezetekes vizbol?
Mi most tervezzuk a szomszeddal, hogy belevagjunk, mert a gatyank is ramegy a - leendo- kert ontozesere....
A kornyek vizhelyzetet is megtargyalhatjuk... Itt nem a vizmure, hanem a fold alatti vizerekre, vizbosegre gondoltam elsosorban... |
|
 |
télálló
2003-07-30 16:47:02
|
173
|
Akiknek öntözőrendszere van, azok tudomásom szerint a vízvezetéket használják, illetve van aki épített ciszternát, fúrt kútról a Garancstetőn még nem hallottam. Szerintem a dombtetőn nem sok esély van rá elfogadható áron, de szakembernél még nem érdeklődtem.
Ha vízvezetekről szeretnél öntözni, akkor csináltass külön mérőórát az öntözőrendszernek, mert csak így tudod megspórolni a szennyvíz díjat. |
|
A hozzászólás:
 |
András111
2003-07-30 16:05:08
|
172
|
Én is Garancstetőn fogok építkezni (ha megjön az engedély...:)).
Nem tudod véletlenül van-e ott esély fúrt kútre? Azaz ha van, akkor milyen mélyen van a víz? Az öntözés kicsit olcsóbb lenne így... |
|
Előzmény:
 |
télálló
2003-07-30 14:28:58
|
169
|
Gratulálok az engedélyhez, de a vizes probléma sajnos még nem oldódott meg teljesen. A gond az, hogy a vízközmű magántulajdonban van, ami jogszabályba ütközik. Az önkormányzatnak meg kellene vásárolnia, amire szerintem se pénze, se hajlandósága nincs, így aztán megy a huzavona.
Ajánlom a Piliscsabai Polgár 2003 márciusi számában megjelent cikket, ha még nem olvastátok. A www.piliscsaba.hu-n elérhető.
Én már Garancstetőn lakom, az Épgészolggal állok szerződésben, és egyelőre még nem rendben van a vízszolgáltatatás - kiváncsian várom, hogyan tovább. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|