|
|
|
|
 |
1x1
2003-07-30 08:58:45
|
25
|
"a real gáz az, hogy az utóbbi két kormány növelte az állam újraelosztó szerepét "
Szerintem - és a HVG szerint nem így van. (ebből talán a HVG a mérvadó:-))))
A legutolsó számban van egy grafikon, ami az újraelosztást és a jövedelemkoncentráviót mutatja. 98-2001 között mindkettő csökkent (újraelosztás kb. 4 százalékpontot, 50-ről kb. 46-ra), 2002-ben nőtt (választási év + 100 napos, tehát ez közös balhé), a jelenlegi előrejelzések alapján pedig 2004-ig visszakúszik kb. 48%-ra, tehát az orbáni csökkenéshez hasonló ütemben változik, csakhogy a másik irányban.
És ezt én is elég gáznak tartom...
|
|
A hozzászólás:
 |
Ace Rodstein
2003-07-30 08:28:42
|
24
|
a real gáz az, hogy az utóbbi két kormány növelte az állam újraelosztó szerepét
- egyszeri nagyarányú adócsökkentés, emléxünk mééééég?
- rámegy a gatyánk is, jól emléxünk!
elmebeteg zavarodott kádárista banda a politikai elitünk, ez a pálya. az ország meg egy giga 0 lesz, ha nem csökkentik az adókat. uff, beszéltem! |
|
Előzmény:
 |
bad100
2003-07-29 15:21:44
|
20
|
nohát érdekes. a jelenlegi adóváltozási tervezet szerint a kormány éppen hogy növelni kívánja az állam újraelosztó szerepét, holott ezerrel visítottak ez ellen a fityesz idején......
szavahihetőségük, hitelességük a 0-hoz tendál.
persze a tőkejövedelmek utáni adót aszt azonnal eltörölték... :-))))
lehet sok volt az érintett a döntéshozók között?
a milliárdos baloldaliak, akik megsarcolják az őket hatalomra juttató szegényebb rétegeket. ez ojjannyira vitzes.... :-))))) minél több szegényembert csinálnak, annál nagyobb lesz a potenciális szavazóbázis. és ne is tanulhassanak! csökkentjük a tudáskritériumot, a továbbengedett hülyékkel fékezzük a tehetségeseket is... brávó!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|