Keresés

Részletes keresés

Danone Creative Commons License 2003-07-16 10:01:31 379
Mi is zsilipezünk,bár néha nagyon nehéz. Roxy pl. rettentően erőszakos tüzelő,ezt Szuszmókék is tapasztalták.Ez első időben szinte elviselhetetlen volt,mára immunissá váltunk az óbégatásra :)
Viszont most el voltam keseredve,nálunk is felszívódtak a magzatok.Jól megfigyelhető volt a változás.Mérlegen mértem minden nap,4,45-ről rohamosan (egy-két hét alatt) visszazuhant a súlya 3,6-ra,és a jelleme is visszaváltozott gyerekessé,rohangál,mint az őrült.Ja,és elkezdett tüzelni... Az orvos szerint a vetélésnek két oka lehet- egyik a fiatal kor,de már 10 hónapos elmúlt,mikor befedeztettük,akkor is csak azért,mert legalább a 6. ciklusán volt túl,és beállt állandó tüzelésre-elfelejtette abbahagyni.
A másik ok az esetleges A és E vitamin hiánya.Prémium tápot esznek,mellette VItapetet,Calopetet...hát,nem tudom. MOst várom,mi lett a következő akció eredménye...
szuszmok Creative Commons License 2003-07-14 05:27:38 374
Mi természetes fogamzásgátlást alkalmaztunk , Jack az egyik szobába, Manó a másikban, utána csere. Természetesen egyikük sem egyedül, hanem más macska társaságában. Mindenütt van nekik mászófa vagy kaparóalkalmatosság (ha más nem, egy óriási kaparófa-hal), alom, kaja, játék, tehát ez nem volt senkinek sem bünti, egyszerűen zsilipeltünk.
Manó rendes ebből a szempontból, a ciklusa nem vészes, tehát egyet kihagytunk, sőt volt olyan, amikor nem is kellett kihagyni, mert pont úgy jött ki a dolog, hogy megvolt a várakozási idő.
nem hiszem, hogy egy-két tüzelési ciklus komoly gondot okozna, bár ez is elképzelhető szerencsétlen esetben. Én inkább aggódtam Flamy miatt, a rengeteg gyors tüzelése miatt.
Szóval az igazi gond, szvsz, az, amikor valaki nem tenyészt, csak van egy macskája és az tüzel folyton, de nincs befedeztetve (a nem kívánt szaporulat miatt ez a legjobb megoldás), ahelyett , hogy a házi kedvencét elvinné a dokihoz és ivartalaníttatná...
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-07-13 23:00:51 373
Szuszmók: Ti hogyan vészeltétek át azokat az ivarzásokat amikor nem szabadott megházasítani a leányzót? Emlékszem, írtad, hogy a fogamzásgátlót most próbáltad ki, (mondjuk első pároztatás elött az nem is ajánlatos), de nektek több almotok is volt, szóval mit csináltatok közte? Nem féltél az "üresivarzás" káros hatásaitól?

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!