Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003-07-10 21:47:38 359
Valóban, a helyén próbálom meg kezelni a FIP-tesztet. a legtöbb Nyugat-európai és amerikai tenyésztő nem tesztel, nem mondom, hogy ez helyes vagy nem. nem hiszem, hogy a FIP-teszt kizárólagos lenne, de mivel az IFA-tesztet megbízhatóbbnak tartom, mint az ELISA-t (kár, hogy nem tudsz angolul, tudnám javasolni az UC Davis Egyetem oldalát és infoit), ezért ezzel a teszttel végeztetem el a cicák tesztjét.
Nem írom ki az oldalamra, éppen azért mert nem hiszek igazán a 100 százalékosságában, másrészt mert arra a kérdésremég sohasem és seholsem kaptam választ, hogy lehet egy olyan betegséget tesztelni vagy éppen megelőzni 100 %-osan, ami egyenlőre nagy fehér folt nagyrészben a kutatók számára???? Harmadrész meg sokkal fontosabbnak és megbízhatóbbnak tartom a többi tesztet a macskák egészsége és örökítése szempontjából (HD, PKD, HCM, patella lux.)!!!!
De ebbe inkább nem is mennék bele, mert ahány orvos, annyi nézet, ahány tanulmány,annyi magyarázat, én meg nem vagyok szakember.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-07-10 21:23:21 358
Szia!

Nem következtettem, hanem a bemutatkozó oldalatokon minden teszt szerepel, csak a FIP nem és mivel volt is arról szó hogy nem megbízható, gondoltam...

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-07-10 20:38:00 357
Szia,

Miért ne tesztelnék?? Ezt nem tudom, miből következtetted ki? A macskáimon lehetőség szerint évente-kétévente megcsináltatom kompletten, illetve, már a kicsiket is eleve teszttel adom oda, hármas teszttel.
Ha új macska kerül ide, akkor természetesen nem azonnal, a stressz és utazás miatt,de később igen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!