Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
ZiTuS Creative Commons License 2003-07-09 22:43:09 30
Köszi a segítséget Bretonwood Hotel!
Sajnos azt tapasztalom, hogy igen kevés ilyen irányú magyar nyelvű irodalom van. Kutyás körben még nem nézelődtem, talán azért, mert leginkább a macskák genetikája érdekel :-) de az persze valamilyen szinten általánosítható. Sajnos marad az angol.
Már megnéztem a Szt. István Egyetem könyvtárának honlapját is, csak az a baj, hogy vidéken lakok, és nem tudok olyan gyakran feljárni Pestre, mint szeretnék.

Röstellem, de eddig még nem találkoztam ilyen mély rétű tengerimalac tenyésztéssel, de nagyon tetszik :-) Erről kicsit mesélhetnél. Miért döntöttél mellettük? Sokan hódoltok ennek a hobbinak? És mennyire vannak tisztában ezzel az emberek - sikerül-e meggyőzni őket, hogy ne díszállatboltban vásároljanak kedvencet?

Előzmény:
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003-07-08 07:18:33 24
Sziasztok!
Pingyi, Zitus, nagyon köszönöm a dícséretet, igyekszik az ember... :o)))

Zitus! Malac-genetika ügyben már nagyon jó szakirodalom van, egylőre persze főleg a színek vonatkozásában. Ott viszont szerencsére már szinte minden "ki van találva", vagyis ismerjük a genetikai háttereket. Nem emlékszem, vagy a Klub honlpapján (www.extra.hu/piglet) vagy a sajátomon van "színes" cikk, genotípusokkal együtt. A többi irodalom idegen nyelvű, nyelvtudás függvényében biztosan találsz remek honlapokat, ha nem, szólj. Ha általában érdekel a genetika a hobbiállat-tenyésztésben, akkor érdemes a kutyás irodalmat böngészni, remek munkák születtek már a témában. Meg persze malacra is "átültethető" sokminden (módszertan, stb.) Egy ötlet: az állatorvosi egyetem könyvtára nyilvános, bárki beülhet olvasgatni. Nagyon jó könyvtár, érdemes felkeresni. Én is ott olvastam először genetika-könyveket annak idején.

Pingyi!
Olvastam a topicon a történetedet, de nekem nem ugrik be, kitől lehet a két malac, pláne, hogy ismer engem?!?

És elnézést minden "sünistől" az offokért! :o)
IStván

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!