Szia Murmuro!
Érdekes ötlet a sün a kertben, én is azon gondolkodom, nálam a kertben eddig vajon miért nem telepedett meg sün. Pedig az ebek sem bántanák őket, hiszem pl. varangy is sok él nálunk.
Nem tudom, honnan szerezhetnél legálisan, de az alábbiak jutottak eszembe erről.
A sünnek élettér kell. Megfelelően nagy terület, ahol táplálékállatokat foghat. Persze etetheted Te is pl. liszkukacal vagy VT süntáppal, de kérdés, hogy attól még ő nem tartja-e szükségesnek, hogy elvándoroljon. Kérdés, hogyan fogadják majd a szomszédok (kutyák, lapát, stb. :o(((, és nem laksz-e pl. forgalmas út környékén, ahol valószínűleg hamarosan elütik majd. Persze elkerítheted alaposan a kertet, de gondolom elég szánalmas lehet, amikor a sün a kerítés mellett szaladgál fel-le fél éjszaka...
A telelésről is gondoskodnod kell. Láttam erre nagyon jó ötleteket egy német lapban, klassz kis rejtekeket lehet építeni a kertben, amit a sün birtokba vehet.
Végülis szerintem ott lehet sünt "tartani", ahol magától megtelepszik. Ha nincs a környékeden sün, valószínűleg nem véletlen, hogy nincs.
Talán érdemes lenne a Magyar Madártani Intézetnél (Egyesület?) érdeklődnöd, a Madárbarát Kert programjuk is talán segít majd. Lehet, hogy azt is meg tudják mondani, a környékeden érdemes-e ilyesmibe belefogni.
Sok sikert!
IStván
www.brentwoodhotel.ini.hu |