|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-07-05 22:30:54
|
341
|
Sziasztok!
Végre!:)
Hát ez a nagy dilemmám nekem is! Van egy bizonyos idő ami alatt szerintem regenerálódik az állatok szervezete, de a természetben is elég sűrün szülnek! A korai újbólivarzás szerintem pont annak a jele, hogy az állat teste kész újabb fogantatásra. Gondolom akkor arról nem beszéltetek, hogy a folytonos visszaivarzásoknak milyen káros következményei lehetnek (mivel ilyenkor még a fogamzásgátlás sem jöhet szóba), de ezt te is tudod! :) Van egy olyan álláspontom, hogy sajnos akármilyen specialistáról is legyen szó, a szülést csak orvosi értelemben tudja szemlélni, pedig van ennek egy másik oldala, ami messze több mint amit az orvostudomány tudhat és nagyon egyéni is, szerintem ezt mindenki tudja aki szült már és szerintem ezt már ki is fejtettem! :)))
Egy tenyésztő akit nevezhetünk Öreg Rókának (újabb jó nick) a "szakmában", mindíg azt mondta nekem, hogy a szülést nekünk kell megtanulni! Szerintem ez teljesen igaz!
Egyébként nem fedeztettem be Xsarat, de ha megint gyorsan visszaivarzik megteszem, mert szenved és "elfogy"!
Amit írtál Szuszmók, hogy nem mindíg tudsz okosakat mondani.....néha csak a véleményetek is sokat segíthet, hiszen eszetekbe juthatnak olyan dolgok is ami bennem fel sem merül és itt úgyis minden úgy kezdődik, hogy szerintem..... :))))
Üdv és sok-sok simi tőlem minden 4 lábunak!
|
|
A hozzászólás:
 |
szuszmok
2003-07-05 08:01:53
|
337
|
Sziasztok,
Az egyik kérdés, gyosan, még "unoka" látogatás előtt:
Nekem anno azt mondta egy szülészet terén specialistának tartott állatorvos, akivel csak úgy beszélgettünk, hiszen, nekem sohasem volt ilyenm pici almom, hogy minden, gyors egymás utánban történő szülés megviseli az állat szervezetetét, teljesen mindegy, hogy egy-két kölyök vagy éppen hat született. Nem tudom, más állatorvos osztja- ezt a véleményt . Nekem nincs erről gyakorlati tapasztalatom, meg hát nekem két és fél éve született az első almom csak....Igy "csak" elvben tudom ezt osztani...
most megyek....és simizem Tücsit!!! |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-07-03 20:16:08
|
311
|
Vízálló: :))))))))))))))))))))))))))))))
Ha emlékezetem nem csal, és nem keverlek senkivel akkor: Nálatok lesz hamarosan baba, nem?
Szuszmók: A dominánsan öröklődő betegségek alatt azt kell értenünk, hogy mindenképpen öröklődik v. hogy öröklődhet? Nem találtam sehol erre választ.
A másik, neked mi a véleményed arról, amit írtam Xsaraval kapcsolatban? Hogy ha kevés az alomszám, akkor azt javasolják, hogy az állandó ivarzások káros hatásainak kiszűrésére adjuk újra férjhez a cicát (akár elválasztás elött v. közvetlen utána)? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|