|
|
|
|
 |
szuszmok
2003-07-03 22:26:53
|
316
|
PKD-szűrést a cica élete során egyszer kell csak megcsináltatni. 10 hónapos kor fölött javallott, de Manczur doki szerint inkább az egy év a jobb.
a HCM-re való tesztelés évente-másfél évente kívánatos, mert azt nem tudod kiszűrni, tehát egy macska bármikor és bármilyen körülmények között is kifejlesztheti a HCM-et. Van, akinek 8 éves korában jön elő mondjuk. tehát a teszt ez esetben nem életbiztosítás, henem csak a problémák kiszűrésének lehetséges eszköze.
Ha nem haragszol, magáról a betegségről később írok, vagy keresek egy magyar linket, mert most nem vagyok túl friss és nem akarok hülyeségeket írni. Az egyik előző "a macska"-ban viszont remek cikk jelent meg a betegségről!!!
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-07-03 19:43:22
|
310
|
Már te is írtad és egyetértek vele, hogy nincs szükség az offolásra, itt mindent szabad!
Keresztapám aki elég sok nyelven tud (kb.6) azt mondja, hogy az első tanult nyelv után a többi már nem nehéz! :)
Szerencsés helyzetben van, Svájcba született magyar szülőktől, ez alapban 4 nyelv, vonatokat tervez és a cége képviseletében (meg persze nyaralni:)) bejárta a világot, így tanult többek között kínaiul, sokx csak azt nem értem, hogyan van ideje akármire is, de macskaszeretete (és állat) példamutató!
Szóval a PKD szűrésről annyit tudok, hogy 1 éves kör körül érdemes elvégeztetni, de nem tudom, hogy van ez? Ezt is érdemes évente ismételni????
A HCM-ről mondanál valamit? |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-07-03 18:43:21
|
308
|
Hát ez itt OFF, de megértem, hogy a nyelvtudás hiánya nagyobb szenvedés, mint a tudásért való küzdelem, ezt kátom xxel-en is:( nekem ez azért nem gond, mert 9 éves korom óta tanultam őket, eszperantóval kezdve, most majd talán a spanyolba vágok bele, csak úgy, mert ez meg az én nagy szerelmem:_)) de ez a jövő zenéje...
német kéne, amasckák miatt is...de az nem emyg...lelkileg.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|