Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003-07-03 22:26:53 316
PKD-szűrést a cica élete során egyszer kell csak megcsináltatni. 10 hónapos kor fölött javallott, de Manczur doki szerint inkább az egy év a jobb.

a HCM-re való tesztelés évente-másfél évente kívánatos, mert azt nem tudod kiszűrni, tehát egy macska bármikor és bármilyen körülmények között is kifejlesztheti a HCM-et. Van, akinek 8 éves korában jön elő mondjuk. tehát a teszt ez esetben nem életbiztosítás, henem csak a problémák kiszűrésének lehetséges eszköze.

Ha nem haragszol, magáról a betegségről később írok, vagy keresek egy magyar linket, mert most nem vagyok túl friss és nem akarok hülyeségeket írni. Az egyik előző "a macska"-ban viszont remek cikk jelent meg a betegségről!!!

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-07-03 19:43:22 310
Már te is írtad és egyetértek vele, hogy nincs szükség az offolásra, itt mindent szabad!

Keresztapám aki elég sok nyelven tud (kb.6) azt mondja, hogy az első tanult nyelv után a többi már nem nehéz! :)
Szerencsés helyzetben van, Svájcba született magyar szülőktől, ez alapban 4 nyelv, vonatokat tervez és a cége képviseletében (meg persze nyaralni:)) bejárta a világot, így tanult többek között kínaiul, sokx csak azt nem értem, hogyan van ideje akármire is, de macskaszeretete (és állat) példamutató!

Szóval a PKD szűrésről annyit tudok, hogy 1 éves kör körül érdemes elvégeztetni, de nem tudom, hogy van ez? Ezt is érdemes évente ismételni????
A HCM-ről mondanál valamit?

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-07-03 18:43:21 308
Hát ez itt OFF, de megértem, hogy a nyelvtudás hiánya nagyobb szenvedés, mint a tudásért való küzdelem, ezt kátom xxel-en is:( nekem ez azért nem gond, mert 9 éves korom óta tanultam őket, eszperantóval kezdve, most majd talán a spanyolba vágok bele, csak úgy, mert ez meg az én nagy szerelmem:_)) de ez a jövő zenéje...

német kéne, amasckák miatt is...de az nem emyg...lelkileg....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!