|
|
 |
szuszmok
2003-07-03 18:05:22
|
298
|
Van statisztika ebben a kérdésben, persze nem Magyarországon. Számtalan tanulmáyn foglalkozik vele, éppen ezért mondják még mindig, a számok és kutatások kapcsán és alapján, hogy a persákhoz kötődik elsősorban a dolgo, bár és ezt megintcsak hangsúlyozom, sok más fajtánál is előfordul.
amikor Manót vittük meg Pearly-t PKD-re, először nem értette a doki sem, hogy MC?? Miért??? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-07-03 18:02:09
|
297
|
Látod éppen ez a baj, hogy még mindíg a perzsákhoz kötik!
Ez az emberi fafejüség és semmi statisztikai alapja nincsen (sajnos nincs élő statisztika macskaügyben, de most ahogy írom, jó lenne csinálni egyet) Természetesen nem téged akartalak lehurrogni amiért ezt írtad, de szerintem jobb lenne megkérdezni a perzsásokat v. talán a szűrőorvost! :)
Hát ez tényleg durva sokszor én is olyanokat hallok amitől a fülem kettéáll! De legalánbb mi elmondhatjuk, hogy megpróbálunk "haladni a korral" nem úgy mint egyes "orvosok" és megpróbálunk információkat szerezni, pedig ez hobby és nem a szakmánk, "hivatásunk"! :( |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-07-03 17:49:43
|
293
|
Hát nem tudom, de bárhol tájékozódom, élő és aktív információ-forrásokban, cikkekben, egyértelműen mindegyik úgy kezdi, hogy perzsák, stb. de mindegyik felhívja a figyelmet arra, hogy más fajtáknál is előfordulhat! lehet, hogy méltánytalan, de elsősorban akkro is hozzájuk, illetve az egzotikushoz köti mindenki. nyilván nem véletlenül, bár a korral (ez esetben: sajnos) haladni kell, s fiygelni arra, hogy ha tudjuk, akkor igenis teszteljünk más fajtákat is!!!
nem tudom, hogy felismeri-e vagy sem, de mióta egy másik topikon azt olvastam, hogy az állatorvos azt mondta a gazdinak, hogy a macskája azért tüzel, mert a száraztápban "feldolgozott" állatok hormontartalma stimulálja, én már semmin sem csodálkozom....
egyébként érdekes, hogy ugye a dysplasia nagyon kötődik a MC-hoz, pedig más fajtáknál is diagnosztizáltak. nemrég keresett meg egy brit tenyésztő és kérte a segítségemet, mert szeretné dysplasiára tesztelni a cicáját. ez mindenképpen pozitív!!!!:)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|