|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Babyboo
2003-06-27 11:23:32
|
10
|
| A probléma akkor kezdődik ha showkutyáról van szó.. én nem nyirbálhatom szanaszét a kutyámat ezért próbálkozom másképp (állandó ellenőrzés). Úgy tudom zsuzsa is szeretné a kutyáit kiállításon kipróbálni, ezért nem ajánlottam a nyírást, de azzal én is egyetértek, hogy hatékony módszer. |
|
Előzmény:
 |
diam
2003-06-27 10:40:16
|
7
|
Én is ezt tudom ajánlani. Séta után alapos átnézés, és séta közben is néhány gyors rutinellenőzés (főleg a fülnél). Még örülni is fog neki, hogy kap néhány soron kívüli vakargatást :))
Megelőzés: a toklászmentes helyek elkerülése mellett (ami nem igazán lehetséges...) sokat segít a nyírás. Nem tudom milyen jellegű kutya, de a lábujjak közötti és a füle tövénél lévő szőr kivágása rengeteget segít (tapasztalat). A toklásznak az a jellegzetessége, hogy igazából csak a szőrben tud megkapaszkodni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|