Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-26 19:35:56 243
Én füzetbe jegyzem a fedezéseket, (a sikerteleneket és eseményeit) a születést (ha van komplikáció, akkor az eseményt is) a kicsik adatait, oltásaikat és azok időpontját, a gazdikat (adataikat egy telefonos noteszben is örzöm). A saját "állományom" oltásait és a fedezéseket, születéseket stb. ami időhöz kötött azt még egy naptárban is jegyzem nehogy elfelejtsek valamit. Van aki szokta pontozni a cicákat heti fejlődésük értelmében, de én ezt nem szoktam, nincs is sok viszonyítási alapom, meg úgyis látom hogyan fejlődik és azt láttam, hogy ebből nem tudok túlzott következtetéseket levonni.
Azt hiszem mindent leírtam...
A hozzászólás:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-26 19:24:22 241
A kölykök adatai, születési súlyok és fejlődésük gépben vannak.
A cicák eredményei, teszt- és kiállítási eredmény egy része külön cicamappában, másik része rendezés alatt.
A szerződések természetesen egy csokorban.
Minden, a tenyészetet érintő hír, történés felkerül a honlapra lehetőleg azonnal.
A kölykök gazdijait fogyelmeztetem lehetőség szerint az aktuális oltásokra, el ne felejtsék, születésnapokra megy egy-egy képeslap.
A cicákról készült albumban, amit agazdiknak adok megtalálható pár kép a kicsiről, a szerződés, a TICA-regisztráció már az ő nevükre, pedigré (ha sikerül addigra elintézni), egy hasznos tippek és ötletek összeállítás (mit tegyünk, mikor ne ijedjünk meg, mit és hol szerezzünk be, stb.- ez most még nagyobb terjedelemben), a szülők teszteredményeinek másolata, a amgyar gazdiknak az össezs, témában megjelent cikkem másolata, hátha merítenek belőle valamit:))

Két szülés között minimum 8-9 hónap a különbség, ez a minimum. Mivel eddig Manó volt az egyetlen cica, aki szült, nem volt nehéz dolgom nyomon követni az eseményeket...

Apropos, és te??

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-26 13:39:35 239
Természetesen, de tudod sokszor böngészgettem, csekély angol tudásommal a fife oldalát. Van tenyésztési szabályzat, de ez nem szerepel benne és ha szerepelne akkor sem lenne betartatva.

Megértem, ha ezt így látjátok, de én nem tudok felelőséget vállalni más élete és döntései fölött. Nem akarom felülbírálni és elhordozni mások döntéseinek következményét, gondjait terheit. Ezt persze lelkileg értem, hiszen szivesen segítek bárkinek aki arra rászorul, de van egy pont ahonnan a felelőség az ővé! Ez a gyermeknevelésben is így működik, a szülő felelős a gyermekéért és a gyermek felelős a tetteiért, ahogy növekszik a gyermek a határok úgy tolódnak el. (persze ez jóval összetetteb)
Én elsődlegesnek az emberi életet tartom! Nem hinném, hogy ez rossz szemlélet! :)))
Ti másként látjátok és ez nem baj, nem hiszem, hogy meg kellene egymást győznünk! :)))

Szuszmók: te nem írtál a teny. naplódról!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!