|
|
 |
szuszmok
2003-06-26 19:34:13
|
242
|
Felelősségvállalás:
(elnézést, hogy megint szerződésre hivatkozom, de isten bizony, indulatok nélkül teszem, csak magyarázatként írom)
- a szerződésemben benne van, hogy a cica csak benti lehet (vagy esetleg nagyon biztonságos helyen és felügyelettel kiengedve), mindenki a saját felelősségére engedi ki a cicát. ő viszi el a balhét, ha a cicát elütik, megmérgezik, elcsavarog, ellopják és akkor is, ha találkozik egy állatorvosi szempontból ellenőrizetlen másik macsekkal és összeszed vaalmit. ez már nem az én felleősségem, ezt agazdi beszéli meg majd saját magával meg a cicával...
- ha a cicát nem olyan kajával etetik pld, amihez itt a hónapok során hozzászokott és attól hasmenése lesz vagy hány gyakran, a is a gazdi balhéja, mert elmondtam neki, és nyilván nem véletlenül, hogy egy cicát, aki premium táphoz szokott, nem kéne TEXCO-kajával etetni...a gazdi tanult a leckéből és nicsak, a macseknak semmi baja sincs:)
- a szerződésemben benen van, hogy 24 óránál tovább nem hagyhatja egyedül a cicát és ha hosszabb időre megy el, gondoskodnia kell catsitter-ről. a gazdi balhéja és felelőssége, hogy ezt betartja-e vagy sem, lelke rajta...
és még tudnám sorolni agazdi felelősségét, amibe én nem szólok bele, csak javallok valamit, s az ő lelkiismeretére és felelősségérzetére van bízva, hogy hogyan és mit csinál. a amcska az övé, ennek vállalnia kell minden ódiumát.
az, hogy az ivartalanítást előírom vagy elvégeztetem, nem hiszem, hogy a macska életminőségének romlásához vezet, sőt!!! a logikusan gondolkodó gazdi eleve úgy gondolja, hogy nem hiányzik neki egy összevissza jelölgető kandúr vagy egy nyirvákoló tüzelő nőstény...
tehát, a szerződéssel nem kívánok én beleszólni senki életébe, Isten ments, a macskám érdekeit védem és vele együtt a gazdiét meg a magamét is. épeszű gazdi meg úygis úgy tartja a cicát és úgy szereti meg gondozza, ahogyan azt egy épeszű szerződésben le vagyon írva....:)) |
|
 |
szuszmok
2003-06-26 19:24:22
|
241
|
A kölykök adatai, születési súlyok és fejlődésük gépben vannak.
A cicák eredményei, teszt- és kiállítási eredmény egy része külön cicamappában, másik része rendezés alatt.
A szerződések természetesen egy csokorban.
Minden, a tenyészetet érintő hír, történés felkerül a honlapra lehetőleg azonnal.
A kölykök gazdijait fogyelmeztetem lehetőség szerint az aktuális oltásokra, el ne felejtsék, születésnapokra megy egy-egy képeslap.
A cicákról készült albumban, amit agazdiknak adok megtalálható pár kép a kicsiről, a szerződés, a TICA-regisztráció már az ő nevükre, pedigré (ha sikerül addigra elintézni), egy hasznos tippek és ötletek összeállítás (mit tegyünk, mikor ne ijedjünk meg, mit és hol szerezzünk be, stb.- ez most még nagyobb terjedelemben), a szülők teszteredményeinek másolata, a amgyar gazdiknak az össezs, témában megjelent cikkem másolata, hátha merítenek belőle valamit:))
Két szülés között minimum 8-9 hónap a különbség, ez a minimum. Mivel eddig Manó volt az egyetlen cica, aki szült, nem volt nehéz dolgom nyomon követni az eseményeket...
Apropos, és te??
|
|
 |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-06-26 13:39:35
|
239
|
Természetesen, de tudod sokszor böngészgettem, csekély angol tudásommal a fife oldalát. Van tenyésztési szabályzat, de ez nem szerepel benne és ha szerepelne akkor sem lenne betartatva.
Megértem, ha ezt így látjátok, de én nem tudok felelőséget vállalni más élete és döntései fölött. Nem akarom felülbírálni és elhordozni mások döntéseinek következményét, gondjait terheit. Ezt persze lelkileg értem, hiszen szivesen segítek bárkinek aki arra rászorul, de van egy pont ahonnan a felelőség az ővé! Ez a gyermeknevelésben is így működik, a szülő felelős a gyermekéért és a gyermek felelős a tetteiért, ahogy növekszik a gyermek a határok úgy tolódnak el. (persze ez jóval összetetteb)
Én elsődlegesnek az emberi életet tartom! Nem hinném, hogy ez rossz szemlélet! :)))
Ti másként látjátok és ez nem baj, nem hiszem, hogy meg kellene egymást győznünk! :)))
Szuszmók: te nem írtál a teny. naplódról!
|
|
Előzmény:
 |
Danone
2003-06-26 08:37:06
|
237
|
| Nem az a baj,hogy nem tudsz angolul, az a baj,hogy a klub vezetősége nem tette közzé kis füzetke vagy kiadvány formájában a tagság szabályait,a tenyésztés és törzskönyveztetés szabályait, és azokat nem tartatta be. Szerintem ez a szomorú! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|