|
|
|
|
 |
rage
2003-06-26 09:33:50
|
46
|
Szerintem, egyáltalán nem a saját fontosságukat hangsúlyozták a beszédet mondó barátok/kollégák
Főképp nem Gulyás Laci, aki az együtt eltöltött időkről beszélt
Miért ne beszélhetett volna a közvetlen kollégájával/barátjával eltöltött több mint 20 évről?
Miért kell azonnal félremagyarázni?
Persze, lehet így is értelmezni a mondanivalót, de miért kell ?
Egyből a rosszindulatot, hátsó szándékot kutatni mindenben?
Pláne egy temetésen... |
|
A hozzászólás:
 |
Sobbacs basa
2003-06-26 09:26:11
|
44
|
A cikk nekem sem tetszett tulságosan, viszont ugyanez a szerző írta a nekrológot is, ami szerintem egy jólsikerült, igen kedves írás.
Amúgy meg azt gondolom, hogy minden temetés az élőknek szól, és ha valaki(k) egy ilyen alkalomkor inkább saját fontosságát hangsúlyozza(-ák) az elhunyt méltatása helyett (vagy akárcsak mellett) az bizony bírálandó, még ha a konkrét megfogalmazáson (ami több helyen szerintem sem szerencsés) lehet vitatkozni is. De ha egy tudósításban említésre sem kerül, hogy bizony több hivatalos emlékező szereptévesztésben volt, (valószínűleg azért, mert természetükből fakadóan csak ők bírnak "versüknek hőse lenni"), az rontja a beszámoló hitelességét.
Szóval az a kérdés is felmerül, hogy vajon az ilyen beszédek egy temetésen vajon mennyiben odaillőek és tiszteletlenek.
A "Knézy halála megdobta a Telesportot" mint szalagcím meg a Blikkbe való, az tiszta sor. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|