|
|
 |
Danone
2003-06-26 08:37:06
|
237
|
| Nem az a baj,hogy nem tudsz angolul, az a baj,hogy a klub vezetősége nem tette közzé kis füzetke vagy kiadvány formájában a tagság szabályait,a tenyésztés és törzskönyveztetés szabályait, és azokat nem tartatta be. Szerintem ez a szomorú! |
|
 |
szuszmok
2003-06-26 05:42:32
|
236
|
Elfelejtettem: Andy.
Andy-t kedvencként, ivartalanítási kötelezettséggel adtuk el. a gazdija albérletről albérletre járt, de ennek ellenére gyakran tlálkoztunk a cicával. feltűnt, hogy nem igazán boldog. ezt észreveszi, aki észre akarja venni. akkor (első alom) még azt mondtam, hogy hagyjunk időt...
a gazdi becsületesen ivartalanította a cicát, ezzel nem volt gond.
a probléma az volt, hogy Andy boldogtalan volt..
aztán megoldódott a probléma. A gazdi egyrészt elment dolgozni sok évre külföldre, nem akarta és nem is tudta volna magával vinni a cicát, másrészt belátta, hogy nem elég érett ahhoz, hogy egy cicáról gondoskodjon. ahogy a szerződésben foglaltatott, próbált neki a tudtommal gazdit keresni, de hála az égnek nem jött össze.
akkor azt mondtuk, OK, kérjük vissaz, mielőtt az Isten tudja hova kerül...
Andy sokáig , nagyon sokáig el sem mozdult mellőlünk...ez a szokása a mai napig, kevésbé látványos módon, megmaradt, ő az, aki úgy fekszik le, úgy ül le, hogy egy kicsit hozzáérjen a gazdihoz. csak hogy tudja, hogy megvan és nem megy el többé...
Andy-t sokan akarták megvenni, ajándékba is, de soha nem adom oda senkinek. elég volt neki az a tortúra, amin keresztül ment.
nekem meg a tanulópénz....
Nos, Andy fantasztikus kiállítási sikerekkel hálálta meg nekünk, amit úgy érzett meg kell hálálnia, bár mi tartozunk neki köszönettel és hálával...
de ez már egy másik történet:)) |
|
 |
szuszmok
2003-06-26 05:22:13
|
234
|
Ezt én is tegnap tudtam meg. Egyértelműen kötelező akár kedvencnek, akár tenyésztésre adod el. S ahogy mondod, valóban garancia:))
Megkeresem, elküldöm:) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-06-25 22:48:55
|
232
|
Tényleg? Ezt nem tudtam (ezért is hátrány, hogy nem tudok angolul) hát nálunk egyébként is sok szabálytalanság volt, de ez jó lenne ha egységesen bevezetnék! Most szerintem nagyon igyekeznek, hogy a "kedvükbe járjanak".:))) A szerződésben az a szimpi, hogy mindkét félnek vannak benne biztosítékok, másrészt nem tudom hogyan lehetne érvényesíteni, ha esetleg elmérgesedne egy ügy. Elmeséled, hogyan került vissza hozzád Andy?
Más: Nem tudnád esetleg átküldeni nekem az írásodat amiről beszéltünk (egyesületek, titulusok stb.), mert nem tudtam már megvenni az újságot? Vagy valaki akinek meg van és be tudja szkennelni? |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-06-25 22:19:11
|
231
|
OK:)) az a stílus nekem sem nyerő:)))
Én is mindig tanulok, mint ahogyan mindannyian, mert minden infot meg lehet nézni a másik oldaláról és mindig akad új info, amin érdemes elgondolkodni, akár negatív , akár pozitív.
Ez kb.olyan, hogy korábban nem használtam Calo-petet, mert senki sem említette nekem, hogy létezik, de egy tőlem majd' 20 évvel fiatalabb, kezdő tenyésztő (pontosabban kezdőbb, mint én, az évek számát tekintve) ajánlotta a figyelmembe és bevált:) Sohasem tudhatod, mit tanulsz és milyen tapasztalatokra teszel szert.
Mindenkinek megvan a módszere, mint írtam, a kialakult sémája, s arról mindenkinek megvan a véleménye. Addig nincs baj, amíg valaki szereti a cicáit és mindent megtesz értük. A gond az, ha tárgyaknak tekinti őket és kihasználja. az számomraa megbocsáthatatlan.
egyébként tudtad, hogy a FIFE-szabályok szerint a klubtagoknak kell szerződést adniuk a cicával??? minden esetben..most kérdeztem meg egy másik dán ismerősömet a dologról... de ezt csal érdekességként mondtam:)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|