Keresés

Részletes keresés

Danone Creative Commons License 2003-06-26 08:37:06 237
Nem az a baj,hogy nem tudsz angolul, az a baj,hogy a klub vezetősége nem tette közzé kis füzetke vagy kiadvány formájában a tagság szabályait,a tenyésztés és törzskönyveztetés szabályait, és azokat nem tartatta be. Szerintem ez a szomorú!
szuszmok Creative Commons License 2003-06-26 05:42:32 236
Elfelejtettem: Andy.

Andy-t kedvencként, ivartalanítási kötelezettséggel adtuk el. a gazdija albérletről albérletre járt, de ennek ellenére gyakran tlálkoztunk a cicával. feltűnt, hogy nem igazán boldog. ezt észreveszi, aki észre akarja venni. akkor (első alom) még azt mondtam, hogy hagyjunk időt...
a gazdi becsületesen ivartalanította a cicát, ezzel nem volt gond.
a probléma az volt, hogy Andy boldogtalan volt..
aztán megoldódott a probléma. A gazdi egyrészt elment dolgozni sok évre külföldre, nem akarta és nem is tudta volna magával vinni a cicát, másrészt belátta, hogy nem elég érett ahhoz, hogy egy cicáról gondoskodjon. ahogy a szerződésben foglaltatott, próbált neki a tudtommal gazdit keresni, de hála az égnek nem jött össze.
akkor azt mondtuk, OK, kérjük vissaz, mielőtt az Isten tudja hova kerül...
Andy sokáig , nagyon sokáig el sem mozdult mellőlünk...ez a szokása a mai napig, kevésbé látványos módon, megmaradt, ő az, aki úgy fekszik le, úgy ül le, hogy egy kicsit hozzáérjen a gazdihoz. csak hogy tudja, hogy megvan és nem megy el többé...
Andy-t sokan akarták megvenni, ajándékba is, de soha nem adom oda senkinek. elég volt neki az a tortúra, amin keresztül ment.
nekem meg a tanulópénz....
Nos, Andy fantasztikus kiállítási sikerekkel hálálta meg nekünk, amit úgy érzett meg kell hálálnia, bár mi tartozunk neki köszönettel és hálával...
de ez már egy másik történet:))

szuszmok Creative Commons License 2003-06-26 05:22:13 234
Ezt én is tegnap tudtam meg. Egyértelműen kötelező akár kedvencnek, akár tenyésztésre adod el. S ahogy mondod, valóban garancia:))

Megkeresem, elküldöm:)

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-25 22:48:55 232
Tényleg? Ezt nem tudtam (ezért is hátrány, hogy nem tudok angolul) hát nálunk egyébként is sok szabálytalanság volt, de ez jó lenne ha egységesen bevezetnék! Most szerintem nagyon igyekeznek, hogy a "kedvükbe járjanak".:))) A szerződésben az a szimpi, hogy mindkét félnek vannak benne biztosítékok, másrészt nem tudom hogyan lehetne érvényesíteni, ha esetleg elmérgesedne egy ügy. Elmeséled, hogyan került vissza hozzád Andy?

Más: Nem tudnád esetleg átküldeni nekem az írásodat amiről beszéltünk (egyesületek, titulusok stb.), mert nem tudtam már megvenni az újságot? Vagy valaki akinek meg van és be tudja szkennelni?

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-25 22:19:11 231
OK:)) az a stílus nekem sem nyerő:)))

Én is mindig tanulok, mint ahogyan mindannyian, mert minden infot meg lehet nézni a másik oldaláról és mindig akad új info, amin érdemes elgondolkodni, akár negatív , akár pozitív.

Ez kb.olyan, hogy korábban nem használtam Calo-petet, mert senki sem említette nekem, hogy létezik, de egy tőlem majd' 20 évvel fiatalabb, kezdő tenyésztő (pontosabban kezdőbb, mint én, az évek számát tekintve) ajánlotta a figyelmembe és bevált:) Sohasem tudhatod, mit tanulsz és milyen tapasztalatokra teszel szert.

Mindenkinek megvan a módszere, mint írtam, a kialakult sémája, s arról mindenkinek megvan a véleménye. Addig nincs baj, amíg valaki szereti a cicáit és mindent megtesz értük. A gond az, ha tárgyaknak tekinti őket és kihasználja. az számomraa megbocsáthatatlan.

egyébként tudtad, hogy a FIFE-szabályok szerint a klubtagoknak kell szerződést adniuk a cicával??? minden esetben..most kérdeztem meg egy másik dán ismerősömet a dologról... de ezt csal érdekességként mondtam:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!