Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-25 21:48:02 230
Kérlek ne kezdjük el ezt az M2-s stílust!

Egy szóval sem mondtam, hogy te mondtad rám, hogy nem vagyok elhívatott, csak megjegyeztem, hogy szerződés ide v. oda én hasonlóan érzek a cicáim iránt és valamiféle elhívásnak érzem ezt.

Nem bíráltalak és ne haragudj, ha élesnek érezted ,arra reagáltam, hogy "persze, ez egyfajta morált feltételez mindkét fél részéről, hogy szerződés nélkül fogadja el/adja oda a kölyköket." azt hittem erkölcstelennek tartod aki szerződés nélkül ad el cicát, de lehet, hogy félreértem!

Az alábbi idézetedben a "de én" kijelentés helytelen, hiszen feltételezem rólatok is, hogy tiszteletben tartotok másokat stb. :) Szerintem ugyan úgy mint a beszédben itt sem mindíg a megfelelő szó jön az ember "szájára", de ezt ne vessük egymás szemére, én rengeteget tanultam itt és eszemben sincs senkit megbántani v. bírálni v. személyeskedni, rosszul fejeztem ki magam és azt gondoltam elítélsz amiért másképpen csinálok valamit, mint te, de látom nem így van és ez részemről is áll! Lehet, hogy indulatosabban fogalmaztam, de ez nem ellened irányult, hanem a feltételezés ellen.
Remélem megértesz!

A hozzászólás:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-25 19:50:58 229
"Nem hiszem, hogy kevésbé lennék "elhivatott" mint te, de én tiszteletben tartom mások döntését és belátom, hogy egy cicának nem csak az a sors jó amit én annak képzelek!"

Én ezt állítottam volna, hogy te kevésbé vagy elhivatott??????
Sajnálom, hogy ez az eddig termékeny párbeszéd, megint személyeskedésbe csap át, én ehhez már öreg vagyok és kedvem sincs hozzá....

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-25 19:10:38 226
Vannak ideális esetek! Én a legkorrektebbül járok el minden gazdival és cicával, ez nem a szerződésen múlik! A szerződéseket szabályokat át lehet hágni. Te olyan szerződést kötsz amit két tanu is aláír közjegyző (ügyvéd) jelenlétében? Mert ha nem akkor jogilag nem érsz vele semmit! Lehet, hogy a külföldi vevők nagyon örülnek neki és mo-n is egy szűk réteg, de a tapasztalatok többsége nem ezt mutatja! Nem vállalhatok felelőséget senikiért és nincs jogom mások életébe avatkozni, még a cicáim miatt sem!!! Én így érzem és nem érzem azt, hogy engem minősítene, hogy nem adok szerződés! Egy ponton túl át kell adni a felelőséget az új gazdinak!(ezt nem csak a szerződésre, hanem az ivatalanításra, az oltásokra és minden egyebekre értem) Nem hiszem, hogy kevésbé lennék "elhivatott" mint te, de én tiszteletben tartom mások döntését és belátom, hogy egy cicának nem csak az a sors jó amit én annak képzelek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!