|
|
 |
Danone
2003-06-24 00:42:23
|
209
|
Visszanyúlva a doki témához, szerintem is rendkívül fontos,hogy hogyan választod meg az orvost,akivel együtt dolgozol. Mert akárhogy is nézem,majdnem olyan fontos a doki,mint maga a tenyésztő. Nekem szerencsém van, igaz,hogy elfogult vagyok a miénkkel, de állítom,hogy Mo egyik legrendesebb,legbecsületesebb orvosát fogtuk ki. Azonnal beismeri,ha valamilyen témában tapasztalatlan, és már irányít is egy másik dokihoz, de szintén olyanhoz,akire a saját kutyáját is rábízná. Nagyon türelmes, nekem pl. a kutya bűzmirigy kinyomásának módszereit illusztrálta vagy egy órán keresztül egy papírból kivágott műkutyafenéken és gumikesztűvel helyettesített bűzmirigyekkel.Addig nem is engedett el,míg meg nem értettem mindent. Amikor probléma merül fel,szintén hosszasan magyaráz mindent, a vírusok felépítésétől kezdve a műtéti varratokig...Mindenhova bemehetek vele,mindent láthatok,és a műtétek közben is magyaráz állandóan :))))
Lehet,hogy csak azért van ez a kitüntetett figyelem,mert állatorvosnak készülök,de enélkül is rendkívül jó orvosnak tartom.
Most pl. a nyaralását igazítja hozzánk,mert mondtam neki,hogy én egyedül nem szülök :)))) |
|
 |
szuszmok
2003-06-21 23:01:45
|
202
|
| Sajnos, nálunk úgy alakult, hogy eddig csak Manóról tudom, milyen mama, illetve csak vele szültem még. Most, ha tényleg terhes Flamy akkor meglátjuk, ő hogyan gondolja. jó lenne, ha számára is evidens lenne, hogy a szülődoboz mire szolgál:) |
|
 |
szuszmok
2003-06-21 22:47:03
|
201
|
xxel éppen most küldte át a méreteket meg a képet Danone-nak, mindjárt átküldöm neked is:)
mi kb. három hetes korukig. de ez nem törvényszerű. addig is rengeteget vesszük ki őket, ölbe fogjuk, kézbe vesszük, gyöntöljük a csapatot, de napközben ott vannak a mamájukkal, aki szabadon ugrálhat be-ki. éjszakára meg végképp nem merném még akkor kiengedni őket, mármint fiatalabban, hiszen véletlenül rájuk lépnénk...
három hetes koruk után nyitva van a doboz, akkor már kezdenek ismerkedni a maguk módján a külvilággal, aztán lassan a konzervvel meg az alommal. és egy idő után meg felküzdik magukat az ágyra hozzánk:)) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-06-21 21:49:34
|
200
|
Nálunk sajnos igen, de azt hiszem ennek az lehet az oka, hogy tágasabb helyre vanak bezárva amig kicsik a kicsik. Egyébként Lejlának a mamája nem hajlandó "bezárva" szülni és Lejla sem bírja a bezártságot. Xsara csak akkor tette ha úgy érezte itt az idő, hogy a kicsi felfedezze a világot! Én ezt nem vetem a szemükre, hiszen cicák és ennek is jelzésértéke van, csak úgy nem hurcibálják őket!
Felkeltette az érdeklődésemet ez a szülődoboz, elmondanád milyen v. van róla képed?
Meddig tartod bent a kicsiket? |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-06-21 20:40:46
|
199
|
A szülés megindulása, az érdekes dolog. Lehet, hogy nem hiszed el, de akkor is tény, hogy Manó, mikor úgy érzi itt az idő, egyértelműen befekszik a szülődobozba. el kezd dorombolni és néz. Úgy néz, hogy számomra evidens, hogy szülni fog.
DE! azt tudni kell, hogya szülődobozunk úgy van megcsinálva, hogy az előlapja levehető, tehát ha a akicsik már elérik azt a kort, hogy úgy döntünk szabadon mászkálhatnak, sőt, akkor levesszük az előlapot. A c-alom születésekor levettük ezt az előlapot, azért, mert úgy véltem és úgy ítéltem meg, hogy enélkül jobban tudok majd Manónak asszisztálni. Nevetni fogsz! Az a Manó, aki mindig a szülődobozban várja a szülés kezdetét egyértelműen jelezve nekem, most nem volt hajlandó befeküdni és nagyon nyugtalanul mondta a magáét egészen addig, amíg vissza nem tettük. Akkor bement és megnyugodott és hamarosan el kezdődtek a fájások....
Neked szokta cipelgetni a kölyköket? Mert nálunk még soha sem tette meg és én ennek nagyon -nagyon örülök. És jól is esik tőle!!! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|