Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-21 21:49:34 200
Nálunk sajnos igen, de azt hiszem ennek az lehet az oka, hogy tágasabb helyre vanak bezárva amig kicsik a kicsik. Egyébként Lejlának a mamája nem hajlandó "bezárva" szülni és Lejla sem bírja a bezártságot. Xsara csak akkor tette ha úgy érezte itt az idő, hogy a kicsi felfedezze a világot! Én ezt nem vetem a szemükre, hiszen cicák és ennek is jelzésértéke van, csak úgy nem hurcibálják őket!
Felkeltette az érdeklődésemet ez a szülődoboz, elmondanád milyen v. van róla képed?
Meddig tartod bent a kicsiket?
A hozzászólás:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-21 20:40:46 199
A szülés megindulása, az érdekes dolog. Lehet, hogy nem hiszed el, de akkor is tény, hogy Manó, mikor úgy érzi itt az idő, egyértelműen befekszik a szülődobozba. el kezd dorombolni és néz. Úgy néz, hogy számomra evidens, hogy szülni fog.
DE! azt tudni kell, hogya szülődobozunk úgy van megcsinálva, hogy az előlapja levehető, tehát ha a akicsik már elérik azt a kort, hogy úgy döntünk szabadon mászkálhatnak, sőt, akkor levesszük az előlapot. A c-alom születésekor levettük ezt az előlapot, azért, mert úgy véltem és úgy ítéltem meg, hogy enélkül jobban tudok majd Manónak asszisztálni. Nevetni fogsz! Az a Manó, aki mindig a szülődobozban várja a szülés kezdetét egyértelműen jelezve nekem, most nem volt hajlandó befeküdni és nagyon nyugtalanul mondta a magáét egészen addig, amíg vissza nem tettük. Akkor bement és megnyugodott és hamarosan el kezdődtek a fájások....
Neked szokta cipelgetni a kölyköket? Mert nálunk még soha sem tette meg és én ennek nagyon -nagyon örülök. És jól is esik tőle!!!
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-21 20:35:01 198
Persze! Kuruzsoljunk- jó szó, és hogy mondod egyes szám harmadik személyben? Kuruzslik? :)))

Szerintem nagyon sok mindent megcsinálhat egy tenyésztő orvosi segédlettel, irányítással és ez nem kuruzslás. A legtöbb doki ezt elfogadja és az a jó orvos aki magyaráz mert igen sok mindent meg kell tanulnunk. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan dolgok amihez nekünk kell érteni, mert ő nem érthet, hozzá, hacsak nem maga is tenyésztő. Pl.: a szülés, hiszen a szülést nem lehet csupán orvosi szempontból nézni! Szerintem az sem véletlen, hogy a mai napig nem tudják pontosan miért és mitől indul meg annak a hormonnak a termelődése amitől a szülés megindul és hogy miért épp akkor...ez nagyon érdekes nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!