Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003-06-21 20:40:46 199
A szülés megindulása, az érdekes dolog. Lehet, hogy nem hiszed el, de akkor is tény, hogy Manó, mikor úgy érzi itt az idő, egyértelműen befekszik a szülődobozba. el kezd dorombolni és néz. Úgy néz, hogy számomra evidens, hogy szülni fog.
DE! azt tudni kell, hogya szülődobozunk úgy van megcsinálva, hogy az előlapja levehető, tehát ha a akicsik már elérik azt a kort, hogy úgy döntünk szabadon mászkálhatnak, sőt, akkor levesszük az előlapot. A c-alom születésekor levettük ezt az előlapot, azért, mert úgy véltem és úgy ítéltem meg, hogy enélkül jobban tudok majd Manónak asszisztálni. Nevetni fogsz! Az a Manó, aki mindig a szülődobozban várja a szülés kezdetét egyértelműen jelezve nekem, most nem volt hajlandó befeküdni és nagyon nyugtalanul mondta a magáét egészen addig, amíg vissza nem tettük. Akkor bement és megnyugodott és hamarosan el kezdődtek a fájások....
Neked szokta cipelgetni a kölyköket? Mert nálunk még soha sem tette meg és én ennek nagyon -nagyon örülök. És jól is esik tőle!!!
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-21 20:35:01 198
Persze! Kuruzsoljunk- jó szó, és hogy mondod egyes szám harmadik személyben? Kuruzslik? :)))

Szerintem nagyon sok mindent megcsinálhat egy tenyésztő orvosi segédlettel, irányítással és ez nem kuruzslás. A legtöbb doki ezt elfogadja és az a jó orvos aki magyaráz mert igen sok mindent meg kell tanulnunk. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan dolgok amihez nekünk kell érteni, mert ő nem érthet, hozzá, hacsak nem maga is tenyésztő. Pl.: a szülés, hiszen a szülést nem lehet csupán orvosi szempontból nézni! Szerintem az sem véletlen, hogy a mai napig nem tudják pontosan miért és mitől indul meg annak a hormonnak a termelődése amitől a szülés megindul és hogy miért épp akkor...ez nagyon érdekes nem?

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-21 19:03:04 197
Hát igen. Nagyon fontos, hogy együtt tudj dolgozni a dokival. Egyrészt a gazdi, illetve a tenyésztő is sokat segíthet a dokinak a diagnózis felállításában, a megfigyeléseivel, tapasztalataival, hangos gondolkodásával, de az is lényeges, legalábbis számomra meg gondolom, neked is természetesen, hogy igenis magyarázza el, mit és miért csinálja, mert nekem sem mindegy, mi történik a cicámmal. Nem beszélve arról, hogy esetleg legközelebb már én sem ijedek meg, hanem először megpróbálok segíteni és csak akkro megyek a dokival, vagy rángatom el, ha tényleg gond van.
ezzel nem azt mondom, hogy kuruzsoljunk, de úgyis érted, mire gondolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!