|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-06-21 20:35:01
|
198
|
Persze! Kuruzsoljunk- jó szó, és hogy mondod egyes szám harmadik személyben? Kuruzslik? :)))
Szerintem nagyon sok mindent megcsinálhat egy tenyésztő orvosi segédlettel, irányítással és ez nem kuruzslás. A legtöbb doki ezt elfogadja és az a jó orvos aki magyaráz mert igen sok mindent meg kell tanulnunk. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan dolgok amihez nekünk kell érteni, mert ő nem érthet, hozzá, hacsak nem maga is tenyésztő. Pl.: a szülés, hiszen a szülést nem lehet csupán orvosi szempontból nézni! Szerintem az sem véletlen, hogy a mai napig nem tudják pontosan miért és mitől indul meg annak a hormonnak a termelődése amitől a szülés megindul és hogy miért épp akkor...ez nagyon érdekes nem? |
|
A hozzászólás:
 |
szuszmok
2003-06-21 19:03:04
|
197
|
Hát igen. Nagyon fontos, hogy együtt tudj dolgozni a dokival. Egyrészt a gazdi, illetve a tenyésztő is sokat segíthet a dokinak a diagnózis felállításában, a megfigyeléseivel, tapasztalataival, hangos gondolkodásával, de az is lényeges, legalábbis számomra meg gondolom, neked is természetesen, hogy igenis magyarázza el, mit és miért csinálja, mert nekem sem mindegy, mi történik a cicámmal. Nem beszélve arról, hogy esetleg legközelebb már én sem ijedek meg, hanem először megpróbálok segíteni és csak akkro megyek a dokival, vagy rángatom el, ha tényleg gond van.
ezzel nem azt mondom, hogy kuruzsoljunk, de úgyis érted, mire gondolok. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-06-21 17:57:53
|
196
|
Ez természetes, de ebben az esetben későn derült fény arra, hogy nem az akinek látszik! :(
Elég rég hozzá jártunk, az apró cseprő dolgokkal jól elboldogult, házhoz jött és mivel kedvezményt is adott nem látszott pénzéhesnek...
Ez is nehéz dolog a tenyésztésben! :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|