|
|
 |
szuszmok
2003-06-21 19:03:04
|
197
|
Hát igen. Nagyon fontos, hogy együtt tudj dolgozni a dokival. Egyrészt a gazdi, illetve a tenyésztő is sokat segíthet a dokinak a diagnózis felállításában, a megfigyeléseivel, tapasztalataival, hangos gondolkodásával, de az is lényeges, legalábbis számomra meg gondolom, neked is természetesen, hogy igenis magyarázza el, mit és miért csinálja, mert nekem sem mindegy, mi történik a cicámmal. Nem beszélve arról, hogy esetleg legközelebb már én sem ijedek meg, hanem először megpróbálok segíteni és csak akkro megyek a dokival, vagy rángatom el, ha tényleg gond van.
ezzel nem azt mondom, hogy kuruzsoljunk, de úgyis érted, mire gondolok. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-06-21 17:57:53
|
196
|
Ez természetes, de ebben az esetben későn derült fény arra, hogy nem az akinek látszik! :(
Elég rég hozzá jártunk, az apró cseprő dolgokkal jól elboldogult, házhoz jött és mivel kedvezményt is adott nem látszott pénzéhesnek...
Ez is nehéz dolog a tenyésztésben! :) |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-06-20 22:22:52
|
195
|
Köszönöm, hogy emgosztottad velünk. Valóban tanulságos és szomorú is. De nem a a te hibád. Egyértelműen nem.
az orvos személye és lelkiismerete sokat, nagyon sokat számít. Szerintem egy igazán jó és megbízható orvos nélkül nem is lehet belevágni a tenyésztésbe, itt nem csak és kizárólag a szülést értem, hanem bármi mást. Számomra fontos, hogy kijöjjön, ha kérem. Dexter dán gazdija mondta most, hogy pld. Dániában szinte senki sem megy házhoz. Talán az övéké az egyetlen.
egyébként mindenkinek megvanank a szülési veszteségei és negatív tapasztalatai, akinek még nincsenek, az sem kerülheti el őket. a D-alomban egy nagy kölyök (a legnagyobb) halva született. utolsóként. Manó nagyon megszenvedett vele. Akkor hívtam a dokit, hogy azonnal, mert azt hittem, gond lesz Manóval, de nem lett semmi baj, csak nagyon elfáradt. A doki becsületére legyen mondva, hogy jött... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|