Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003-06-20 22:16:44 194
Szerintem hamar hozzá fognak szokni!!!! Sok sikert a szoktatáshoz!!!

Én általában külön tartom őket, tehát zsilipelünk. Most azért van mindenki együtt, mert
- Flamy terhes
- Topaze nem tüzel és ha tüzel, akkor majd szeretném össezhozni Jackoval
- Manónak most adtam Ovaridot, életem első ilyen jellegű kalandjaként

Egyébként a zsilipelés működik.

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-20 21:48:33 193
Na jó, mivel még nem vagytok leírom! :)Nagyon tanulságos és szomorú is egyben!

Kanárinak volt egy ötös terhessége (abynál ritka) és a szülésnél másodlagos fájásgyengeség lépett fel. Tapasztalatlan voltam és pánikba estem, mivel nem tudtam elérni azt a tenyésztőt akivel kapcsolatban állok ezért orvoshoz fordultam. Beadott neki két injekciót, majd közölte, hogy ha ez nem hat 1(!) órán belül akkor császár. Ma már tudom, hogy ez nem így működik, de hát valamiből neki is meg kellett élni! :( A következő gikszernél elsődleges fájásgyengesége volt, pedig már a magzatvíz is elfolyt. Ez önmagában nem gond, vittem (egy másik) dokihoz, ott megultrahangoztuk az eltelt hosszú idő ellenére élő magzatot találtak, kapott injekciókat stb. Mikor befejeztük az uh-t kérdeztem hány baba volt, az aszisztens mondta, hogy kettő! Éjszaka megszületett egy hatalmas, sajnos holt kandúrci. :( Vártuk a következőt és nem jött...már nagyon sok idő eltelt és nem jött a rásegítés ellenére. Próbáltam áttapogatni, de nem éreztem semmit. Elmentunk egy másik orvoshoz, lévén a milyénk csak jóval késöbb tudott fogadni. Elmondtam a dolgokat, látható volt, hogy nincs más út csak a császár. Ott kellett hagynom, még csak nem is maradhattam vele...mikor mentem érte közölték, hogy nem volt benne semmi!!! :((( Bosszantó és szomorú volt! Még csak meg sem uh-ozták mielött felnyitották! Ekkor volt az a pont, hogy abbahagyom a tenyésztést. Ez uttal nem én hibáztam mégsem bírtam elszámolni a lekiismeretemmel. Bocsánatot kértem Lejlától és sok bíztatás hatására mégis folytattam, ám egy dolgot megígértem neki, magamnak és mindenkinek, szüléskor orvost nem engedek a közelébe. Ez után volt késöbb egy sikertelen fedezése és most pihenő után sikerült, úgy látom egy szép nagy almot "összehozni"! Ha most sem sikerült volna, akkor nem folytathatta volna pályafutását. A szülési tanulópénzt alaposan megfizettük vele, de szerencsére közben találtunk egy jó és megbízható orvost!!! Hát ennyi, remélem azért még szóbaálltok velem!:)

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-20 13:46:50 192
Az elöbb válaszoltam, de megint nem került fel! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Szóval: Nekünk nyitottak vannak egy zárt pult alatt, de többször hallottam olyat, hogy nem tudták rávenni a cicát, hogy belemenjen, ezért eddig én sem vettem. Most viszont szeretnék olyan helyekre is tenni, ahol nem lennew túl esztétikus a nyitott és mivel, azt érzem nekik nem okozna gondot, ki fogom próbálni!

Az írásaitokból úgy tűnt, hogy ti is együtt tartjátok a nőstényeket a kandúroktól. Milyen "elvek" alapján csináljátok és hogyan próbáljátok elkerülni a "baleseteket"?

Kanári töténete hosszú, de ha érdekel, leírom!

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-20 05:43:09 191
eleinte nyitottat használtunk. Aztán, nemrég áttértünk a fedettre, most két fedett nagy van. Amikor kölykök vannak és szoknak az alomtálcára, akkor a fedett mellett van egy kicsi nyitott is, hogy hadd szokják és hadd tanulják meg a dolog menetét. Aztán már nem is olyan nehéz a fedettre való átállás. Egy balesettől elteintve szinte azonnal megtanulták, hogyan kell a fedettet használni. Végülis játéknak fogták fel..
De egyébként ugyanúgy kikaparják belőle az almot, ha akarják és általában akarják, mint a nyitottból, hiába van neki szép kis ajtócskája...
ja, és nagy előszeretettel szedik le az oldalán lévő csattot. nincs is annál jobb játék:)
és nálatok mi a helyzet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!