Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-20 09:40:28 262
A Mediterránban így csinálták:

Jóval a használatbavételi engedély május közepi kiállítása előtt megvolt az ún. birtokbavétel. Ez azt jelenti, hogy nem költözhetsz be, de "vigyázhatsz" a lakásodra, mondjuk úgy, hogy odaviszed a cuccaidat, és ott is vagy úgy általában mindig. Kiskapu. Szóval mi beköltöztünk januárban, hv. eng. meg májusban.

A szerződéskötés pedig nem azon múlik, hogy mások lakásával mi a helyzet, vagy hogy van-e eladatlan lakás, hanem hogy a saját lakásodnak van-e külön lapja a Földhivatalnál (albetétesítés), illetve, hogy az tehermentes-e. Így tehát ha megvan az albetétesítés, és az építkezést finanszírozó bank levette a jelzálogot az épületről, mehet a móka.

A hozzászólás:
zsrobi Creative Commons License 2003-06-19 12:53:49 261
Riverside - használatbavételi engedély problémák

Riverside lakástulajdonosként komoly problémát okoz, hogy a társasház használatbavételi engedélyét részletekben adják ki. Ez persze lehetővé teszi az adott lakásba való korábbi beköltözést (ill. a teljes vételár kifizettetését), de a földhivatal a tulajdoni lapon csak akkor jegyzi be a tulajdonost ha már a ház valamennyi lakására van jogerőre emelkedett használatbavételi edgedély. Így gyakorlatilag a lakáshitel FHBra engedményezésével meg kell várni, amíg valamennyi lakás elkészül (érsd eladják!!!) és teljeskörűen kiadják a használatbavételi engedélyeket (ezelőtt marad csak széljegyzet). Addig meg lehet fizetni a felvett hitelre az előfinanszírozási jutalékot (+6%) és csődbe menni...

Van valaki aki hasonló problémábal küzd (főleg riversideosok) ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!