Keresés

Részletes keresés

Firedog Creative Commons License 2003-06-16 22:33:42 8
Nincs másik patim, valahogy mindig őt keresem. De előbb-utóbb biztosan szerzek egyet.
Jelenlegi "állatkert":
4 német dog (http://vnet.hu/petofidog)
2 aranymellű asztrild
3 db szibériai törpehörcsög
2 db házimacsek (az egyik pont ma este érkezett...)
...és A HÁZIKEDVENCEM: ő 30 éves, kissé tiszaság- és rendmániás, s igencsak lassan halad a patkányok megkedvelésének útján. De nem reménytelen, mert 2 éve még mindenféle állatot tárgyként kezelt - jobb esetben. Most meg már a 2. macskája érkezik, s a többi állatkánál is lelkesen segít...
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003-06-16 22:26:40 6
Van ám patkényos topic több is! Ha felül beírod a keresőbe, hogy "patkány", eléd ugrik egy csomó ám!

pl. ez itt ni!

A hozzászólás:
LacX Creative Commons License 2003-06-16 22:03:27 5
Sajnos Droiddal volt ez a helyzet nalam is.
Őt nem birtam nem elaltattatni..
Szenvedett a vége felé, de ő valami betegséget elkapott, a sors fintora az állatorvosnál :(
A mostani olyan virgonc, és már lepipálta koban Droidot, mert már lassan két éves, Szegény nem érte meg ezt a kort.
És mi sosem kaptunk tőle semmilyen betegséget, tehát ez is hülyeség.
Először is a patykany nem fertöz, csak max a bolhák amiket hordozhat, és a házi patkany nem igazan hordoz bolhat.
Kulonben is néha még én is megfurdetem, nem eleg hogy allandoan mosakszik :)

Fire van masik patid azota?

Előzmény:
Firedog Creative Commons License 2003-06-16 21:39:44 3
Szia!
Jelenleg nincs patim, a nagy Ő már pár éve meghalt. Csontszínű amerikai csuklyáspatkány volt, Manyánónak hívták, állítólag spanyolul azt jelenti: "senkiházi".

A patkányokkal egy nagy gond van: az előítélet.
Ha megismertél egyet, rájössz, hogy milyen hihetetlenül inteligens tud lenni (némelyik macskámat simán lepipálta), és mennyire hízelgő, játékos kis állatka.
A legmegdöbbentőbb az volt számomra, hogy milyen tiszta: állandóan mosta a bundáját. Ha az alom kissé piszkos volt, akkor felült a házikó tetejére, és onnan várta az alomcserét...

Tartási körülmények: én úgynevezett labordobozban tartottam (praktikus, jól fertőtleníthető), alomként faforgácsot használtam, és egy fa házikóban tudott elbújni.
Azért volt ilyen puritán elhelyezése, mert leginkább szabadon volt (legalábbis ha otthon voltam), és ott kalandozott, aludt a lakásban ahol csak akart. A rács nyitva, akkor jött-ment, amikor akart.

Manyánó 3,5 évet élt, ami úgy hallottam, szép kor.
Élete vége felé gerincproblémái lettek, az állatorvos szerint valószínűleg porckorongsérv. A kényszerpihenő és a gyógyszer pár nap után javulást eredményezett, de egyre rosszabb lett. Magától halt meg, nem tudatam elaltattatni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!