|
|
 |
LacX
2003-06-16 22:03:27
|
5
|
Sajnos Droiddal volt ez a helyzet nalam is.
Őt nem birtam nem elaltattatni..
Szenvedett a vége felé, de ő valami betegséget elkapott, a sors fintora az állatorvosnál :(
A mostani olyan virgonc, és már lepipálta koban Droidot, mert már lassan két éves, Szegény nem érte meg ezt a kort.
És mi sosem kaptunk tőle semmilyen betegséget, tehát ez is hülyeség.
Először is a patykany nem fertöz, csak max a bolhák amiket hordozhat, és a házi patkany nem igazan hordoz bolhat.
Kulonben is néha még én is megfurdetem, nem eleg hogy allandoan mosakszik :)
Fire van masik patid azota? |
|
A hozzászólás:
 |
Firedog
2003-06-16 21:39:44
|
3
|
Szia!
Jelenleg nincs patim, a nagy Ő már pár éve meghalt. Csontszínű amerikai csuklyáspatkány volt, Manyánónak hívták, állítólag spanyolul azt jelenti: "senkiházi".
A patkányokkal egy nagy gond van: az előítélet.
Ha megismertél egyet, rájössz, hogy milyen hihetetlenül inteligens tud lenni (némelyik macskámat simán lepipálta), és mennyire hízelgő, játékos kis állatka.
A legmegdöbbentőbb az volt számomra, hogy milyen tiszta: állandóan mosta a bundáját. Ha az alom kissé piszkos volt, akkor felült a házikó tetejére, és onnan várta az alomcserét...
Tartási körülmények: én úgynevezett labordobozban tartottam (praktikus, jól fertőtleníthető), alomként faforgácsot használtam, és egy fa házikóban tudott elbújni.
Azért volt ilyen puritán elhelyezése, mert leginkább szabadon volt (legalábbis ha otthon voltam), és ott kalandozott, aludt a lakásban ahol csak akart. A rács nyitva, akkor jött-ment, amikor akart.
Manyánó 3,5 évet élt, ami úgy hallottam, szép kor.
Élete vége felé gerincproblémái lettek, az állatorvos szerint valószínűleg porckorongsérv. A kényszerpihenő és a gyógyszer pár nap után javulást eredményezett, de egyre rosszabb lett. Magától halt meg, nem tudatam elaltattatni...
|
|
Előzmény:
 |
LacX
2003-06-16 17:16:17
|
-
|
Sziasztok!
Nézegettem a topicokat, és fel kellett fedeznem hogy nincs egy sem a patkányoknak.
Nem egy embert ismerek, aki nem tartja undorító, betegséghordozó, gusztusztalan állatnak őket.
Nekem a jelenlegi a 3-ik patim, és ez az első nőstényem.
Várom ide azok hozzászólásait, akiknek szintén van otthon patkányuk, és szeretik őket.
Akik csak szidalmazni jönnének, azokat kérem inkább ne is írjanak!
Csao |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|