Szia!
Sajnos csak szubjektviven tudok errol beszelni.
Az első patim ugy lett, hogy költözés, kicsi panel lakas..
Kuty macs kizarva, szuloi szigor.
Gondolkoztam gondolkoztam hogy nekem pedig kell egy allat aminek szemelyisege van, es jol erezhetem magam vele.
A horcsog es teneri malac nem jott be.
Nem tetszettek.. kicsi a hori, tengeri malacot meg sosem szerettem volna.
Aztan egyszercsak a Halasnal eszrevettem ket tok ari valamit.
Kiderult hogy ezustpatkanyok.
Nem azok, amit a plazaban szoktam latni, hanem az egesz szore szinezust volt.
kicsit eljatszadoztam veluk, aztan kis segitseggel, megvettem az egyiket.
Ő volt Droid.
Egy kedves baratom utan kapta a nevet, amit a baratom nem anyira ertekelt :)
kezdetben a kisebb akvariumban tanyazot, de inkabb az agyon maszkalt, az akvariumba csak aludni ment, meg kajalni wc stb.
Amit nagyon hamar megszerettem benne hogy nyugodtan ki lehetett engedni, mert ha elfaradt visszament a helyere.
kesobb atkoltozott a szekreny egyik polcara, igy panoramaja, es sokkal nagyobb helye lett, de ra kellett jonnunk hogy teriszonyos :)
Iszonyat okos volt, szinte mar mint egy kutya, epcsak mindig azt csinalt amit o akart, ezert inkabb egy macskara hasonlitott.
A farkincaja engem pl furcsamod vonzott a patiknak.
Egy biztos, ha egy patit tartasz azzal is anyit kell foglalkozni, mint ha macskat vagy kutyat, kulonben unatkozni fog, pedig igen eletvidam kis allatocskak..A jelenleginek speciallis patkanyketrece van, ez eleg nagy hogy elferjen benne es tisztitani is konnyebb mint a polcot..
Van neki benne egy nagyobb fadarab azon imad rohangalni, meg kulonbozo fejjel lefele logockodo mutatvanyokat ad elo neha a racson :)
A masodik rol azert nem irtam, mert ő sajnos egy idegbeteg volt, nem lehetett elovenni anelkul hogy ne akart volna kicsit eltunni, és visszase jonni, mikor masodszor megharapott elvittem egy allatkereskedesbe..
Sajnos vannak koztuk kevesse szelidek is, ezeket igyekezz elkerülni..
az eladotol meg kell kerdezni hogy kezbeveheted e, ha azt latod hogy kesztyuvel nyul erte, mar indulhatsz is kifele a boltbol, ott nem a te szamodra tartanak patkanyt, hanem a kigyoknak..
csao |