|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-06-12 11:49:18
|
160
|
Hát igen..., de vanak akiknek jó tapasztalatuk van az ivartalanítási programról, mert ott a nyugalmi időszakot is ott tölthetik úgy tudom. Már nem emlékszem pontosan kik csinálják ezt mert mire ki akartam hívni őket addigra kiűzték a pincénkből a macskahadsereget. Találtak 3 halott cicát és tíz halott galambot, el lehet képzelni milyen szag lehetett, persze wc-nek is ezt használták. Mint már írtam nem ítélem el ha valaki eteti őket, de én jobban féltem a gyermekeimet, az ÁNTSZ mai napig végzi a fertőtlenítést! És erről az "emberek" tehetnek, akik utcára dobják, sorsára hagyják őket!
Egyébként rengeteg olyan cica él akit nem etetnek és megél, zsákmányol, mint azt a fenti példa is jól mutatja, én szükségtelennek és "károsnak" tartom az etetést, de be kell, hogy valljam nagyon sajnálom őket! |
|
A hozzászólás:
 |
banyoca
2003-06-12 09:38:38
|
159
|
| Habár nem vagyok még nénike, mégis etetem a kóbor macskákat, könnyű ám azt mondani hogy ivartalanítani kell őket! Én pl. tavaly nyáron megtettem volna, és ha hiszed ha nem azért nem tudtam, mert 2-3 hét lábadozási időt nyugott helyen nem tudtam volna biztosítani nekik. (csak azt ne mondd hogy mindent meg lehet oldani, mert ez nem így van, sajnos!)Felhívtam egy telszámot ahol azt mondták majd ők kijönnek a cicákért, hiába mondtam hogy betudom szállítani őket, nem foglalkoztak vele. Mint utóbb kiderült rajtam kívül még 2 ember hívta ugyan ezt a számot, és mi volt belőle? igéreten kívül semmi. Pár ember hiába próbálna segíteni ezeken az állatokon, ez kevés, így marad egy pici segítség, az etetés! Nem érzem magam szegénynek mert "csak" etetem őket. Nem fogom nézni hogy télen a nagy fagyban és hóban kukáznak szerencsétlenek. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-06-11 13:56:43
|
134
|
Láttam, miket írtak az M2 topicon neked, úgy viselkednek mintha ez az ő topicjuk lenne, pedig még csak nem is ők nyitották. Mind1, nem tudom megérteni mire jó ez.(egyébként sem lehet offtopic, hiszen a macskuszod fogta, ezzel az erővel minden hsz az amiben nem szerepel a macska valamelyik szinonimája!)
Egyébként amit ent ír a galambokról az igaz a macskákra is. Nénikék sokasága eteti a kóbor macskákat (nyers hússal) amitől persze ők is elszaporodtak és egyálltalán nem működik a természetes kiválasztódás, ami fontos lenne abból a célból, hogy ne legyen mégtöbb kóbor macska. Nálunk hájasok a kóbor macskák, tényleg! Iszonyu sok fölösleges alom születik, mert ritka hogy ivartalanítani tudják őket, a betegségekről meg a bűzről nem is beszélek! :(((
Persze én is sajnálom őket és ezért a néniket sem tudom elítélni, hiszen csak segíteni akarnak szegények!
Ti mit gondoltok erről? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|