Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-06-11 16:25:15 137
Szia Szuszmók!

Ingen erről én is tudok! Az mégis igaz, hogy addig amíg az emberek "így" gondolkoznak az állattartásról (meg az ivartalanításról) addig ez szélmalomharc fog maradni...

Azt akartam kérdezni, hogy tenyésztői áron vásároltok az áruházban?

Ja, és amiről nagyon megoszlanak a vélemények: Ti mikor féregtelenítetek először?

A hozzászólás:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-11 15:42:05 136
én sem tudom elítélni a macsekokat etetőket, viszont mindenképpen segítséget hívnék, hogy be lehessen fogni őket. A fórumokban írogatott régebben gyakran CICA, aki a zöldmagazin főszerkesztője és nekik voltak olyan akcióik, hogy egy-egy adott ipartelepen található cicákat befogták, ivartalanították őket, a kicsiknek és a nemvadaknak megpróbáltak gazdit találni, de a vadabbakat visszaengedték, mert így ugye nem férkőzhettek be más cicakolóniák és a szaporodás mértéke is csökkent. Sokkal több hasonló akció (és pénz) kéne ehhez, mert nagyon jó megoldás!!
S elsősorban azt kéne megértetni az emberekkel, hogy az ivartalanítás nem szükségszerűen rossz és nem beavatkozás a természet rendjébe, hanem macskaéleteket menthet meg.
Nem lenen bűz, szemét, nem lenne annyi kóbor cica és az embere, a nem annyira macsakszerető emberek, nem néznék, nem nézhenék annyira rossz szemmel az álaltkákat.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-11 13:56:43 134
Láttam, miket írtak az M2 topicon neked, úgy viselkednek mintha ez az ő topicjuk lenne, pedig még csak nem is ők nyitották. Mind1, nem tudom megérteni mire jó ez.(egyébként sem lehet offtopic, hiszen a macskuszod fogta, ezzel az erővel minden hsz az amiben nem szerepel a macska valamelyik szinonimája!)
Egyébként amit ent ír a galambokról az igaz a macskákra is. Nénikék sokasága eteti a kóbor macskákat (nyers hússal) amitől persze ők is elszaporodtak és egyálltalán nem működik a természetes kiválasztódás, ami fontos lenne abból a célból, hogy ne legyen mégtöbb kóbor macska. Nálunk hájasok a kóbor macskák, tényleg! Iszonyu sok fölösleges alom születik, mert ritka hogy ivartalanítani tudják őket, a betegségekről meg a bűzről nem is beszélek! :(((
Persze én is sajnálom őket és ezért a néniket sem tudom elítélni, hiszen csak segíteni akarnak szegények!
Ti mit gondoltok erről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!