|
|
|
|
 |
Vastika
2003-06-12 16:31:08
|
252
|
Nagy valószínűséggel bármelyik szerelvényeket stb. árusító boltban ki tudják neked számolni, (sőt, táblázat is van erre, ha jól emlékszem), hogy hány m3-ra mekkora radiátor kell... Szerintem eléggé egyértelmű.
Nekünk egyébként a 20m2-es nappalinkban 2 db. legalább méteres radiátor van, a pontos méretre nem emlékszem, de hogy nem egy 40 centis, az tuti... A 10m2-es hálószobánkban nagyobb lesz.
Üdv!
|
|
 |
Profy
2003-06-11 16:29:53
|
247
|
| Szerintem kérj egy hőtechnikai számítást és hogy mutassák meg miért akarnak átvágni minden radiátor testnek megvan a maga leadott hőmennyisége+a kazánnak is a termelt hő visszatérő víztől függően!A Garanciát általába az építőiparba felejsd el! |
|
A hozzászólás:
 |
big_mafa
2003-06-10 15:01:28
|
246
|
Udv forumtarsak!
Szepen alakul az epitkezes, jol haladnak. Ma felhivtak, hogy vmikor be kene mennem "muszaki egyeztetesre" - burkolatok, extrak, stb. BEszeltem egy kollegammal (szinnten Gizella-haz), aki mar volt ilyenen. Azt mondja, hogy :
MInden szobaba (12,12,20nm) 40cm-es radiatort terveztek, am az ugyentezo csj SZERINT ez kicsi lesz, vegyenek inkabb EXTRAKENT 120cm-eset...
Amint ezt meghallottam, leesett az allam... En futest veszek a lakasba, nem pedig 30m csovet, 120 idomot, stb... Magyarul - gondolom meg lett tervezve hotanilag, es a 40cm eleg. (Bar tenyleg kicsinek tunik...). Es mi van ha nem? Garanciaba ezt kerhetem javitani kesobb? Es egyaltalan - mi a szabvany, hany fokot kell tudni produkalni a futesnek? Es ha azt mondjak, hogy azert van hideg a lakasban, mert mindenki 120cm-es radiatort kert, es ahhoz nem kell 70fokos viz, hanem csak 40, akkor en most szivok??? Szoljatok vmi biztatot, lecci-lecci-lecci! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|