|
|
|
|
 |
szuszmok
2003-06-08 16:28:59
|
105
|
Heveny kötőhártya-gyulladás:
- könnyfolyás, fénykerülés kíséri
- mechanikai okok is kiválthatják, allergia, paraziták, kémiai anyagok szintén
- antibiotikum, szemkenőcsök a megoldás
Idült kh.gyulladás:
- általában hibás szemhéjállás vagy fertőzés tartja fenn
- hurutus váladék: sűrű, nyúlós
Tüszős kh.gyulladás:
- gyöngyházfényű vagy kipirult tüszők a pislogóhártya belső felületén
- viszketés, könnyfolyás, kipirult kötőhártya
Bár ezeket leírhatom, de szerintem minél hamarabb állatorvos!! Kap az "illető" egy jó kis gyógyszert és semmi baja sem lesz!!:))
|
|
 |
Törölt nick
2003-06-08 14:09:03
|
104
|
Folyt: Csak szemem elé került egy "gyanus" eset és szeretnék tisztán látni, de úgy gondolom bármelyik fertőzésről is van szó nem etikus gyógyulás elött eladásra kínálnia!:(
Majd beszerzek egy jó macskabetegséges könyvet, van jó tapasztalatod ez ügyben? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-06-08 14:06:06
|
103
|
Tehát aki már csak a fertőzödött állatot látja az ezt már nehezen tudja eldönteni. :(
És amit sima szemgyulladásnak szoktak nevezni, az a kötőhártya gyulladás? Ugye az nem jár egyéb tünetekkel? Nem tudod azt milyen baktérium (ill. vírus) okozza?
Nekem még nem volt ilyennel dolgom hála Istennek, cs |
|
Előzmény:
 |
szuszmok
2003-06-08 13:17:00
|
102
|
Még egy adalék:
az első esetben (calici) szaruhártya-gyulladás és/vagy -fekély is felléphet!! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|