Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003-06-06 18:56:23 85
Igen, ez igaz, de sajnos Pearly már kölyökként is szenvedett a lent vázolt értelemben. De evidens, hogy ha hozzászoknak, akkor nem lehet akkora gond, hogy különösebb stressznek fognák fel a dolgot. Menetközbenmeg úgyis látja az ember, meg érzi is, hogyan tovább egy adott cicával...

Hát, lehet, hogy a menetre gondolt:))) Ebben egyetrétnük: el kell jönni, meg kell nézni:))

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-06-06 18:51:15 84
Szerintem az a jó, ha a macskuszt kölyökkorától tudjuk vinni kiállításra, mert akkor még nagyon jól alkalmazkodnak és könnyen megszokják a rivaldafényt! :) Persze ez nem igaz mindegyik kölykincére. :)
Talán dals a kiállítás menetére volt kiváncsi, de azt tényleg jobb ha megnézi....

Üdv!

Előzmény:
szuszmok Creative Commons License 2003-06-06 17:06:48 83
Kiállítás, ahogy én látom:

- fontos, hogy legyen egy megfelelő macsekod, aki lett légyen az házi cic vagy pedigrés cica, bírja a strapát. ez nagyon fontos, mert felesleges stresszelni a cicát a kiállítási procedúrával, ha nem bírja. nálunk Szipa volt az, aki nagyon-nagyon utálta dolgot, nem is vittük, csakúgy, mint Pearly-t, aki két kiállításpn vett részt, nyert kupát meg egyebek, de nem mutatta magát, félt, ideges volt, annyit meg nem ér meg a dolog!!! viszont ha a cicád igazi show-macsek, értem ezalatt, hogy szinte élvezi a dolgot (nálunk Jacko ilyen meg Topaze is), akkor senkinek sem szenvedés a dolog. ez nagyon fontos!!!!

- a macska felkészültsége, felkészítése is fontos, tehát meg kell fürdetni, megadni minden esélyt arra, hogy megfelelő esélylel induljon a versenyben

- fontos, hogy a macsekod ne legyen agresszív. láttam már oylan cicákat, akik szétszedték a bírót meg a gazdit is. szerintem, ez eestben nem kéne próbálkozni tovább. persze, lehet, hogy egyedi volt az eset, mert éppen olyanok voltak a légköri viszonyok, de ezt az ember már úgyis látja és érzi

Ha lesz majd kedved, bár ez nagyon messze van még, október 11-12-én lesz a PECSA-ban (nem tudom, pesti vagy-e vagy sem) a FAMKAT nemzetközi macskakiállítás, gyere el, nézd meg. Csak tapasztalatszerzésre jó lesz, ha másra nem is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!