Kiállítás, ahogy én látom:
- fontos, hogy legyen egy megfelelő macsekod, aki lett légyen az házi cic vagy pedigrés cica, bírja a strapát. ez nagyon fontos, mert felesleges stresszelni a cicát a kiállítási procedúrával, ha nem bírja. nálunk Szipa volt az, aki nagyon-nagyon utálta dolgot, nem is vittük, csakúgy, mint Pearly-t, aki két kiállításpn vett részt, nyert kupát meg egyebek, de nem mutatta magát, félt, ideges volt, annyit meg nem ér meg a dolog!!! viszont ha a cicád igazi show-macsek, értem ezalatt, hogy szinte élvezi a dolgot (nálunk Jacko ilyen meg Topaze is), akkor senkinek sem szenvedés a dolog. ez nagyon fontos!!!!
- a macska felkészültsége, felkészítése is fontos, tehát meg kell fürdetni, megadni minden esélyt arra, hogy megfelelő esélylel induljon a versenyben
- fontos, hogy a macsekod ne legyen agresszív. láttam már oylan cicákat, akik szétszedték a bírót meg a gazdit is. szerintem, ez eestben nem kéne próbálkozni tovább. persze, lehet, hogy egyedi volt az eset, mert éppen olyanok voltak a légköri viszonyok, de ezt az ember már úgyis látja és érzi
Ha lesz majd kedved, bár ez nagyon messze van még, október 11-12-én lesz a PECSA-ban (nem tudom, pesti vagy-e vagy sem) a FAMKAT nemzetközi macskakiállítás, gyere el, nézd meg. Csak tapasztalatszerzésre jó lesz, ha másra nem is. |