|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-06-05 08:47:42
|
244
|
Mostanában túl sok olyan házat láttam, aminek a munkálatait télen fejezték be. Pl. az egyik esetben decemberben építették a kerítés alapját. Meg lehetett nézni, hogy mi maradt belőle tavaszra. Az a baj - és persze tisztelet a kivételnek - hogy ahogy már azt sokan megemlítették előttem nagyon sokan nem tartják be a technológiai szabályokat. Megaztán mivel ők is hitelből építkeznek minél gyorsabban szeretnék befejezni az egészet mindegy hogy milyen áron...
A nagynénédnek sikerült egyébként bevasalni a kötbért? Kiváncsi vagyok, hogy ez a kötbéres dolog mennyire működik.
Zs. |
|
A hozzászólás:
 |
Gica70
2003-06-05 01:11:56
|
243
|
Sziasztok!
Vadkörte
A joghoz nem értek csak elmondom, hogy mi mit hallottunk egy hete. Egy vidéki lakóparkot néztünk meg és a cégvezetővel - aki nagyon szimpatikus volt és korrektnek látszott -, mellesleg építész, tehát vele beszéltünk. Ő mondta, hogy ebben az évben amit tavasszal kellett volna átadniuk az majd csak novemberben lesz kész, mert az építésben tavaly ősz végére a hideg miatt éppen nem jutottak el arra a szintre, amitől kezdve a belső munkákat lehetett volna végezni és mivel elhúzódott a hideg, ezévben is kicsit később tudtak hozzáfogni, mint ahogy általában szokott lenni.
Ahogy írok eszembe jutott még egy eset. A nagynénémék lakása idén január végére lett volna kész, ehelyett május elején tudtak beköltözni és szintén olyan ok miatt, hogy a hideg miatt sokáig nem tudtak megcsinálni bizonyos alapvető munkákat.
Tehát, azt nem tudom, hogy nálatok jogos-e, hogy ezzel védekezik a kivitelező, de ez a két - egymástól független - példa arra utal, hogy lehet, hogy tényleg a hosszú hideg a csúszás oka. Talán érdeklődj még más építkezéseknél is. Persze az meghatározó lehet, hogy ki milyen készültségi szinten volt a házakkal, amikor bejött a hideg, mert van amit hidegben is lehet csinálni, nem tudom mit, építész sem vagyok:-) és van amit nem.
Gica |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-05-28 16:07:01
|
226
|
A Mediterrán topikban merült fel:
A kivitelező vis maiorra hivatkozik, a hosszú télre, így egyoldalúan 60 nappal kitolja a határidőt. Van valakinek idevágó jogi tudása, illetve gyakorlati tapasztalata? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|