Keresés

Részletes keresés

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003-05-20 17:04:56 17
igen, ilyesmire gondoltam.
Sajnos nagyon lelakták a GU-t, még amikor lakások és műhelyek voltak benne, akkor gyakran jártam benne, egészen különleges hangulata volt. Rengeteget fotóztam, sokszor átbringáztam rajta. Maratott üvegajtók, kovácsoltvas korlátok, makadám (vagy mi a frász a sárga kő), olyan nagy és egységes volt az egész. Mára szétrohadt a nagy része, az épületes részen nézz fel a plafonra, mindegy melyik udvarban, betonnal kiöntött utak, mert megsérült az eredeti kő, szóval a rendes IKV-s lelketlen rombolás. Volt arról is szó, hogy elbontják az egészet, nagyon sajnálnám. (jó kis kontrapunkt mellette a rumbach center :( )

amíg kocsma lesz, addig talán nem túrják szét, talán még egy nyáron át megérinthetjük a falakat, leülhetünk egy sarokban és nézhetjük a repedésekben hajtó ecetfákat, a naptól átmelegedő sárga kövekre léphetünk. Átjárhatunk a két utca között, megnézhetjük a kis repkényes kertet amelyet az egyik lakó kerített az udvarból és beszélgethetünk a kóbor macskákkal a kopott falak között megrekedt időben.

A hozzászólás:
béláim Creative Commons License 2003-05-20 16:42:23 16
Szerintem H.E. arra utalhatott, hogy amig kocsma üzemel a Gozsdu udvarán addig biztosan nem indul el a Madách Sétány fejlesztése, ami esetleg az egész épülettömb arculatvesztésével járhat. A Madách Sétány terve már egy évtizede műsoron van - a kiskörúttól a nagykörútig húzódó sétány lenne a Király és a Dob utca között. Eddig azon kívül, hogy kiürült a Gozsdu nem sok minden valósult meg - arra viszont pont elég, hogy nyári estéken sörrel a kezükben hűsöljenek a népek az udvarban...:)
Előzmény:
SARS Creative Commons License 2003-05-20 14:36:28 15
A szomszédos házakban lakókra tekintettel a zene biztosan nem ordíthat majd. Erre odafigyel az önkormányzat, ha másért nem, hát a lakó=szavazó elv miatt.

A Gozsdu elvesztését viszont nem értem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!