Keresés

Részletes keresés

FRODO Creative Commons License 2003-05-20 16:31:21 44
Melyik az a kaotikus óvoda?

Van még a Levente utcában is egy, az asszem waldorfos.

Iskola témában nem értek egyet!
Anyám a csabai suliban tanított évekig, én is lehúztam ott egy évet óraadóként. Nemzetiségi kérdésben egyáltalán nem olyan vészes a helyzet. Általában a rendesebb cigány családok gyerekei járnak oda, a rosszabb körülmények között élők gyerekei a kisegítőbe járnak inkább. A csabai iskolába járó gyerekeknél inkább a családok pénztelensége okoz problémát, szerintem.
Egyébként ugyanúgy megvan évek óta a kötelező minőségbiztosítás, a rendes és rendszeres számonkérés, vannak szakkörök, van zeneiskola is, kézműveskedni is lehet, van sportkör, országos versenyeken szoktak indulni a gyerekek, pl. foci, kézibajnokságokon, elsősegélynyújtási vetélkedőkön...
Szóval szerintem egyáltalán nem rossz. Ha ott laknék, én oda járatnám a gyerekemet. Kicsit talán egészségesebb a légkör, nem annyira anyagias pl., nem annyira sznoboskodó.

Hozzáteszem gyorsan: ezzel a véleményemmel lehet, hogy nagyon egyedül maradok, de én akkor is így gondolom. :)

padlizsán 007 Creative Commons License 2003-05-20 16:23:36 43
Szia Uplink!
Írtam mailt!
Padlizsán
A hozzászólás:
Uplink Creative Commons License 2003-05-20 16:10:51 40
Ovoda:

Van harom is, vegyuk oket sorra.
A Bajcsin levo ovoda fekvesetol fogva szerencsetlen helyen van, ez mindig is eleg rossz korulmenyu ovoda volt, bar en az egyik volt vezetojet gyerekkoromtol ismerem.

A Gesztenyesen levo ovoda - ide jartam en is - az elfogadhato, csak a merete nem tulsagosan nagy.

Es van a kaotikus ovoda - no comment.
Ajanlott a Gesztenyesen levo ovoda.

Iskola:
Na ezt hogy irjam, hogy ne tunjek rasszistanak...?!?Mert nem vagyok az.
Hat van a csabai iskola, ahol a kisebbsek a tobbseg. :)Asszem ez igy jo lett.
A ligeti iskola pedig csak azoknak all nyitva, akik rendszeres templomba jarok (chaotics only). Nem csak a gyerek, de mindket szulo is. A szomszed azert nem iratta/irathatta be a gyerekeket oda, mert ok nem buzgo kaotikusok. Ezen felul a tanari kar valami olyan silany minosegu, hogy en szinte sirni tudnek. Ott ahol olyan tanarok tanitottak, mint az Ocskay hazaspar vagy Havasi Tanar ur, most batman-ek osztogatnak hetvegente matricakat.
Amikor megkapta az egyhaz az iskolat, az elso dolguk az volt, hogy korbekeritettek egy jo fallal es orokkel vedettek az iskolat. Annakelotte minden nyaron oda jarunk focizni naphosszat vagy a Hoguta kupak is ott voltak, amiot az egyhaz erosebben van jelen, azota ezek a helyek megszuntek...

Tovabbi kerdesek?!?

Előzmény:
András111 Creative Commons License 2003-05-20 15:48:06 38
Az ovoda-iskoláról írhatnál egy kicsit bővebben...ugyan az iskola csak 4 év múlva lesz aktuális, de azért nem árt tudni, mire számítson az ember...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!