Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2003-05-20 10:02:34 294
Szerintem viszont ez csak pletyka.

Szerintem az LP csak a fénymérést zavarja meg, és csak polarizációs taggal elosztott fényből történő fénymérésnél.

De persze én a fotózáshoz nem értek, gyakorlati tapasztalatom nincs, csak elméleti fejtegetéseket végzek.

A hozzászólás:
kukonya Creative Commons License 2003-05-20 08:33:13 293
A legenda arról is szól, hogy az AF-szal sincs jó barátságban a LP. Ezt nem próbáltam. Nincs is mivel.
Előzmény:
kukonya Creative Commons License 2003-05-19 08:21:50 286
Erről már hallottam, és ki is próbáltam. Homogén, nem fénylő felületre mérve 1/3-1/2 fényértékkel mér mást a fénymérő a szűrő forgatásakor. Ennyi pontatlansága van a fénymérőnek önmagában is, és akkor még nem számoltam hozzá azt, hogy a záridők is csak nagyjából annyik, amennyik. Summa (erre jutottam, azaz VÉLEMÉNY következik): negatívnál semmi jelentősége sincs, hogy CP, vagy LP, diánál van egy kicsi, de nekem még nem lett emiatt rossz egy képem sem (más miatt lett :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!