|
|
|
|
 |
Bandi-T
2003-05-20 10:02:34
|
294
|
Szerintem viszont ez csak pletyka.
Szerintem az LP csak a fénymérést zavarja meg, és csak polarizációs taggal elosztott fényből történő fénymérésnél.
De persze én a fotózáshoz nem értek, gyakorlati tapasztalatom nincs, csak elméleti fejtegetéseket végzek. |
|
A hozzászólás:
 |
kukonya
2003-05-20 08:33:13
|
293
|
| A legenda arról is szól, hogy az AF-szal sincs jó barátságban a LP. Ezt nem próbáltam. Nincs is mivel. |
|
Előzmény:
 |
kukonya
2003-05-19 08:21:50
|
286
|
| Erről már hallottam, és ki is próbáltam. Homogén, nem fénylő felületre mérve 1/3-1/2 fényértékkel mér mást a fénymérő a szűrő forgatásakor. Ennyi pontatlansága van a fénymérőnek önmagában is, és akkor még nem számoltam hozzá azt, hogy a záridők is csak nagyjából annyik, amennyik. Summa (erre jutottam, azaz VÉLEMÉNY következik): negatívnál semmi jelentősége sincs, hogy CP, vagy LP, diánál van egy kicsi, de nekem még nem lett emiatt rossz egy képem sem (más miatt lett :-( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|