Keresés

Részletes keresés

kukonya Creative Commons License 2003-05-19 08:21:50 286
Erről már hallottam, és ki is próbáltam. Homogén, nem fénylő felületre mérve 1/3-1/2 fényértékkel mér mást a fénymérő a szűrő forgatásakor. Ennyi pontatlansága van a fénymérőnek önmagában is, és akkor még nem számoltam hozzá azt, hogy a záridők is csak nagyjából annyik, amennyik. Summa (erre jutottam, azaz VÉLEMÉNY következik): negatívnál semmi jelentősége sincs, hogy CP, vagy LP, diánál van egy kicsi, de nekem még nem lett emiatt rossz egy képem sem (más miatt lett :-(
Bandi-T Creative Commons License 2003-05-17 22:59:01 284
Ööö, nem TTL fénymérőre gondolsz, és főleg analóg (filmes) kamerákra?
A hozzászólás:
Koen_brader Creative Commons License 2003-05-17 19:03:38 283
Azert kerdeztem, mert a linearis polar nem jo a TTL fenyszurovel rendelkezo kamerakon. En nem ismerem a Praktikat, tehat ne tudom hogy annak CP vagy LP kell
Előzmény:
kukonya Creative Commons License 2003-05-16 12:53:59 282
Mire is? Fényképezésre. (bocs :-) Egyébként Prakticára. Mindkettő szűrő gépvásárlás során ráadásként jutott a birtokomba. Nekem elég 1 db, és a jobbat szeretném megtartani. (egyszer használtam 2-t egymáson nappali félperces felvételhez. király. de nem hiszem, hogy túl gyakran fogok ilyet)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!