Kedves 8ker!
Atyának ugyan, Ádám, nem érzem magam... de azért köszönöm a bizalma...t.
Kérdezed (nem tőlem, de a világtól:) " egyetlen összetett kérdésben vallj színt, ha kérhetlek!... Minden jobboldali normális és gáncs nélküli? Illetve: minden baloldali hazaáruló és hazug? A két oldal képviselőinek a szellemisége már a születésétől fogva determinált?"
Hát éppen ezt érzem feneketlen hülyeségnek... mármint a kérdésben rejlő ama állítást, hogy van értelme az efféle felosztásnak és az nem csak egy (két) gonosz, de nem túlságosan képzett, sem ravasz politikai konyhaboszorkány szánalmas szemantikai trükkje.
Éppen tagadásoddal válsz áldozatukká és fogadod el a fejedbe töltött előfeltevést.
Éppen azáltal kerülsz fölébük, ha elismered, mindenüttés mindenkitől függetlenül, azt , ami jó, vagy amit annak gondolsz.
Minek belekötni ebbe a két kedves emberbe, vagy, pontosabban, ürügyükön és őket egy táborral s annak minden megnyilvánulásával azonosítva valakiken elverni óhajtva a port, akik arra sem méltók, hogy ezek saruját megoldják?
És - mivel nem szeretem az analógiákat - hadd kérdezzek vissza én is...
"Hallgass a szívedre" és mondd meg nekem, nem volt-e hasonló (sőt talán még karakteresebb) helyzet, amikor 1990-ben Darvas Iván szolmizáló hangon egy reklámban az alábbi mdon exponálta magát: "Nem-D-F! SZ-D-SZ!"
Én jó gegnek találtam. Nahát.
Montefiore |