|
|
 |
Hayloft Ezekiel
2003-05-16 17:46:18
|
105
|
gratulálok, szép és megható volt amit írtál, a végén kicsit hiányoltam a szentté avatásukat... :))
Minden szép és jó, csak azt mondd meg, hogy ezt miért egy telesportban kell nézni? Maga a beszélgetés megért volna egy külön műsort, ami nem a sportrovat, hanem valami más, ami direkt erre van. Pláne, ha egy sorozatot csinálnak ebből...
Nekem se eperjes se egérke nem fáj, nem akarom betiltani, nem akarom elhalgattatni, nem akarom gúnyolni, nem akarom bántani őket. De nem akarom egy sportműsorban nézni a beszélgetésüket, sokkal inkább egy más műsorban.
off
ha megengedsz egy megjegyzést:
"őszinte hitű Fidesz-rajongók " mondatod nagyon elgondolkodtatott. Rajongója általában egy művésznek, sportembernek, zenekarnak van. Egy politikai pártért rajongani... még a lelkesedni szó is erős lenne egy kicsit és azt sem pártért, hanem a politikai irányért kéne... szerintem.
a neveltetést meg nem okos dolog felhoznod sztem, különösen a jobboldallal kapcsolatban. Sajnos a nagyon szépen és "polgárian" nevelt emberkék szoktak állat módjára viselkedni közerületen ami számomra megmagyarázhatatlan időnként.
bocs az offért
ON |
|
 |
phallus impudicus
2003-05-16 17:19:46
|
102
|
politikai állásfoglalássá fordítja le és vitatkozik vele
Szót sem érdemelne. Viszont Egerszegi önként áldozta fel politikai szüzességét. Ő akarta, hogy magánügye közügy legyen. Levelét megírta és kiállt a porondra. |
|
 |
8ker
2003-05-16 17:15:56
|
100
|
| Csakhogy, atyám, van itt picuri kis probléma. Én, a baloldali elkötelezettségű ember magamra nézve is igaznak találom a kiváló tulajdonságok többségét (a becsületes és önfeláldozó munka tisztelete, valóban magyar és hazaszerető családban vaó neveltetés, lobogó és lelkesedő, közösséget építő és tisztelő személyiség), s még a (nem vallásos, de istenhez kötő) hit mélysége és erkölcsi vezérelve is hasonló (csupán a zsenialitásból maradtam ki valószínűleg). Ha pedig ez így van, miért rohadtkommunistáz és hazugoz le egynémely jobboldali jöttment? Ők milyen belső sugallatra hallgatnak? |
|
A hozzászólás:
 |
Montefiore1
2003-05-16 17:01:37
|
96
|
Láttam a műsort, és semmi kivetnivalót sem találtam benne, sőt...
Egyrészt egy bájos fiatal és komoly édesanya és egy váteszi ihletű, egzaltált és tehetséges ember párbeszédét élvezhettem, akik egyáltalán nem mellesleg nagyot és maradandót alkottak s remélem még alkotandanak is a maguk és hazájuk nevében és dicsőségére.
Másrészt viszont izgalmas volt azt megfigyelni, hogy mi a - feltételezésem és majdnem bizonyosságom szerint - őszinte hitű Fidesz-rajongók e két jellemző válfajának szociológiai-ideológiai-érzelmi háttere.
Az egyik a becsületes és önfeláldozó munka tiszteletében, valóban magyar és hazaszerető polgári családban felnőtt és házassága révén a vallásos intimitáshoz is közel került sikeres fiatal nő; másikuk az istentől megérintett, lobogó és lelkesedő, közösséget és bensőséget egyszerre megtalált és azt arcjátékával és orgánumával kifejezni is képes művész: természetes és dícséretes az, hogy közel áll hozzájuk az, amit a Fideszből látnak s amit annak hisznek.
Hogy időnként a másképpen nevelt és másképpen értő számára következetlenségnek vagy butuskaságnak tűnő dolgokat is mondtak? Hogy nem mindenki számára - és talán lelki vezetőik számára sem - azonos megtalálni vélt és azonosulást kínáló közösségük azzal, amit nekik jelent? Na és?
Azt hiszem, az is következetlen, de mindenképpen rosszindulatú, aki két kedves és tiszta ember egyetértésben feloldódó lelkesedését közvetlen (tehát nem a szociológiai és érzelmi háttér által közvetített)politikai állásfoglalássá fordítja le és vitatkozik vele, vagy számonkéri rajtuk lelkesedésük hőfokát...
Én szeretem őket.
Montefiore
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|