Keresés

Részletes keresés

tanyád Creative Commons License 2003-05-16 17:12:56 99
>Asszem Egerszegi mondta, hogy a nemes sportszellem közelebb áll a jobboldali eszmeiséghez.>>

Most asszed?
(v. mondta?)
Nem mindenki látta; & nem kéne félrevezetned a topicot a látomásaiddal.OK?
(nem az 1ső próbálkozásod; ahogy követem)

tompykaa Creative Commons License 2003-05-16 17:05:27 97
Én sportoltam valamikor, és az edzőm nagyon hamar megtanított arra, hogy ellenfeleinkről sosem szabad rosszindulatúan nyilatkozni.

Nagyon sajnálom a sportoló rokonaidat, akiket az akkori hatalom megakadályozott abban, hogy kiteljesítsék magukat a sportban. Ez mindenképp elítélendő dolog. Akiről Egerszegi, mint példaképről beszélt, az viszont Balczó András volt (akivel egyébként egy napon született). Fiatal koromban sportolóként nekem is ő volt a példaképem és a mai napig nagy tisztelője vagyok.

8ker Creative Commons License 2003-05-16 16:56:29 94
A Horthy-korszakban gyakori volt a kirekesztés, bár úgy sejtem, nem arra célzol. Ha Krisztina ezt mondta volna, mármint hogy "a nemes sportszellem közelebb áll a jobboldali eszmeiséghez" (én speciel erre nem emlékszem), hát akkor az egy olyan csacsiság, amelyet beültettek a fejébe, ezt csak úgy, magától biztosan nem mondja. Amúgy viszont eszméletlen nagy baromság. Bámulatos klasszisok egész sorát produkálta például az egykori szovjet sport, ők is jobboldaliak lettek volna? Na ne!...
A hozzászólás:
phallus impudicus Creative Commons License 2003-05-16 16:47:37 91
Nem vagyok sportoló. Igaz a felmenőim között voltak élsportolók (kerületi szinten), de az nagyon rég volt. Tudod volt egy időszak, amikor az sportoló származása miatt nem versenyezhetett együtt más származású sportolókkal. Sőt még ha jobbak is voltak mindenkinél, akkor sem képviselhették az országot a nemzetközi versenyeken. Hogy miért jutott ez most eszembe? Asszem Egerszegi mondta, hogy a nemes sportszellem közelebb áll a jobboldali eszmeiséghez. És hogy mi köze a mai jobboldalnak az akkorihoz? Nem tudom, mégis furcsa és aggasztó, hogy ezen eszmeiség prominensei ebből a rosszemlékű korszakból kezdik fellelni példaképeiket.
Előzmény:
tompykaa Creative Commons License 2003-05-16 16:26:39 87
A kínaiakra vonatkozó megjegyzés nem Egerszegi, hanem Eperjes szájából hangzott el. Egér egyetlen általa legyőzőtt vagy őt legyőző sportolóról nem mondott negatív véleményt.
Mivel a hozzászólás első része Egér képességeit "firtatja", így a második mondat félreérthető, éppen ezért ez így nagyon sportszerűtlen kijelentés kedves phallus impudicus!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!