Helló!
Először is: én is próbálkoztam természetfotózással évekig még 35mm filmes gépekkel, most váltottam digitálisra.
A természetfotón belül is persze sok altéma lehet, én a makróban tudtam a legjobb képeket csinálni, de hangsúlyozom, abszolút amatör vagyok.
Gondolom, te inkább a tájképben vagy érdekelt, ezért kell a nagylátószög.
Azt is felteszem, hogy paraméterei alapján már mindkét gépet nagyjából ismered. Én a Sonyról tudok elsőkézből nyilatkozni, ezt használom, az E20-at nézegetem, mielőtt váltottam volna digitálisra, a Minolta DiMage 7HI és a Nikon CoolPix 5700 mellett ő is esélyes volt.
1. A nagylátószög szempontjából majdnem mindegy, hiszen az E20 35mm, a 717 meg 38mm-nek felel meg. Ez egyik se nevezhető nagylátószögnek... mindkettőhöz lehet konvertert kapni, ami természetesen rontja az optikai minőséget és növeli a hordótorzítást. Sőt, a Sony-hoz sokan épp az E20-hoz készült nagylátószögű konvertert használják :)))
2. A képminőség más kérdés, de ez jócskán szubjektív. Nekem az E20 valamiért kevésbé tetszett. Az is az egyik bajom vele, hogy nem valódi tükörreflexes, hanem prizmás fénymegosztással működik, tehát (ha jól értem a dolgot) az érzékelőre csak a fény egy része jut, ami miatt alighanem elektronikus erősítés kell, ez pedig növeli a zajt.
3. Makróhoz szintén létezik konverter mindkét géphez, de a Sony alapban jobb makrót tud.
4. Telekonverter viszont az E20-hoz van sokkal nagyobb, a minőségét nem ismerem, de elég profinak tűnik.
5. Ha tájképeket akarsz leginkább, szerintem a tükörreflexes keresőnek nincs igazán nagy előnye, sokkal lényegesebb makrónál és telefotónál. Ebben tehát nem annyival jobb az E20...
6. A Sony kisebb, könnyebb, az E20 robusztusabb. Döntsd el, neked mi fontosabb.
7. Ha mozgó témát akarsz gyakran fotózni, a 717-et nem ajánlom. Az elektronikus keresővel és AF-el rémálom megpróbálni mozgó témát követni...
8. Köze nincs a természetfotóhoz, de az E20-ba jóval olcsóbb a memóriakártya, ráadáuls 2 félét is használhatsz. A Sony memory stick-je kétszer annyiba kerül :(
9. Ami viszont számíthat terepen: az E20 ceruzaelemmel (akksival) üzemel, és ilyet bárhol kapsz, ha éppen kifogyna, míg a SOny-ba Stamina akksi kell. Ha kifogy, muszáj a gépben feltölteni (ha csak nem veszel plusz külső töltőt és akksit.
10. Nagyon lényeges: az E20 legrövidebb zárideje csak 1/640! A 717 kézi beállítással 1/1000, automata üzemmódban 1/2000 időt tud. Ez akkor lehet ugye érdekes, ha nagyon erős fényben fényképezel. Igaz, cserébe az E20 legszűkebb blendéje F11, míg a Sony csak F8-at tud...
11. Ha szűrőt akarsz használni, a SOny 58-as szűrőmenete előnyösebb, ebben a méretben könnyebben és olcsóbban kapsz szűrőket, mint az E20 62-esében.
12. A 717 nagyobb ISO érzékenységet tud.
Most nagyjából ennyi, majd jön biztos egy E20 szakértő, és elmondja, szerinte miért jobb az :))) |